Połączył dwie miejscowości. Most w Bobrownikach oficjalnie otwarty

2
Ponad 7 mln zł kosztowała budowa mostu w Bobrownikach (gmina Grabów nad Prosną, powiat ostrzeszowski). Inwestycja została sfinansowana z trzech źródeł: budżetów państwa, województwa wielkopolskiego i gminy. Nowa konstrukcja połączyła dwie miejscowości Kopeć i Bobrowniki.

W środowe popołudnie oficjalnie otwarto nowowybudowany most, o którego budowę zabiegano od lat. Prace budowlane trwały około roku i pochłonęły ponad 7 mln zł.

– Ta inwestycja to nie tylko budowa mostu, ale też dróg dojazdowych. Pozyskaliśmy dofinansowanie z dwóch źródeł: z budżetu państwa oraz środki Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Resztę, czyli ok. 20% wartości inwestycji dołożyliśmy z własnych pieniędzy – mówi burmistrz Grabowa nad Prosną, Maksymilian Ptak.

Ponad 3 mln zł wynosiło dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – 1,2 mln zł to był nakład ze środków z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Gmina nie była w stanie dołożyć brakujących środków, bo dofinansowanie z rządu to 50% – tłumaczył Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W oficjalnym przecięciu wstęgi oprócz władz gminy Grabów nad Prosną udział wzięli politycy z obozu rządzącego oraz PSL-u z prezesem partii Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele. – Lepiej budować mosty niż stawiać mury. Mosty łączą, a mury dzielą i to szczególnie w naszych społecznościach lokalnych. My się możemy różnić w wielu kwestiach, ale musimy współpracować – mówił podczas otwarcia mostu w Bobrownikach Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL-u wizytował w środę powiaty południowej Wielkopolski. Więcej o jego wizycie przeczytasz tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ WLKP24.INFO

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick