Pogoń zagra z KKS-em. „To najtrudniejszy sparing”

0
Choć grają w innych ligach, swoje siedziby mają niedaleko. Mowa o Pogoni Nowe Skalmierzyce i KKS-ie Kalisz. Te zespoły zagrają w środę w sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej obecnego sezonu. Spotkanie zostanie rozegrane na "Majkowskim Wembley" o godz. 18.00.

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz sparingowy pomiędzy Pogonią Nowe Skalmierzyce a KKS-em Kalisz. Spotkanie odbędzie się w środę 29 stycznia o godz. 18.00 na „Majkowskim Wembley”. To będzie drugi mecz kontrolny tej zimy w wykonaniu podopiecznych Mariusza Kaczmarka. W pierwszym Pogoń zremisowała z Górnikiem Konin 2:2. Był to także debiut 16-letniego wychowanka klubu Konrad Czerwiński, który trenuje z pierwszym zespołem od początku okresu przygotowawczego. KKS także ma za sobą sparing w nowym roku wygrany bardzo wysoko, bo 5:0 z RKS-em Radomsko.

ZOBACZ TEŻ: Koszykarze i trenerzy wspominają Kobe’ego Bryanta. „Czujemy się, jakbyśmy stracili kogoś bliskiego”

Teraz zespół z Nowych Skalmierzyc czeka drugie starcie z zespołem z III ligi, a zarazem liderem rozgrywek po rundzie jesiennej w grupie II tego szczebla. KKS Kalisz podejdzie do tego spotkania wzmocniony kilkoma zawodnikami. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że do drużyny dołączyli: Maciej Krakowiak (ostatnio grał w III lidze japońskiej w FC Imabari), Filip Szewczyk (wcześniej m.in. Jarota Jarocin i Górnik Łęczna), Mateusz Majewski (Gryf Wejcherowo). Kontrakty przedłużył ostatnio także świetnie spisujący się Mateusz Żebrowski (lider klasyfikacji strzelców po rundzie jesiennej z 19 trafieniami), a pierwsze zawodowe umowy podpisali Jakub Zachara i Wiktor Smoliński.

Pogoń Nowe Skalmierzyce na razie nie planuje wzmocnień, co nie oznacza, że klub nie jest otwarty na nowych zawodników. Jeśli ktoś jest chętny, by sprawdzić się w silnym IV-ligowym zespole, może się w każdej chwili zgłosić.

ZOBACZ TEŻ: BM Slam Stal lepszy od HydroTrucku Radom po nerwowej końcówce

Gracze Pogoni nie mają wątpliwości, że będzie to najtrudniejsze starcie z tych zaplanowanych na najbliższe tygodnie, ale – jak to ma miejsce w sparingach – nie wynik jest najważniejszy, a przećwiczenie nakreślonych założeń i praca nad formą. – Nigdy nie wychodzi się po to, żeby przegrać. Nawet w sparingach. Dlatego podejdziemy do tego meczu zmotywowani. Oceniam KKS bardzo pozytywnie, mają naprawdę dobrych zawodników i to na pewno będzie ciężka przeprawa – mówi Tomasz Kaczmarek z Pogoni Nowe Skalmierzyce. – Zawsze staramy się rozegrać kilka meczów z silniejszymi zespołami, ale też z tymi słabszymi, żebyśmy wiedzieli, jak z każdym zespołem się zmotywować i zagrać – dodaje Mariusz Kaczmarek, trener Pogoni.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick