Pogoń Nowe Skalmierzyce ma sponsora tytularnego! To uznana firma spod Ostrowa

1
Firma AutoPartner Garcarek została sponsorem tytularnym I zespołu Pogoni Nowe Skalmierzyce. Nie oznacza to jednak, że zmianie ulegnie nazwa klubu, ponieważ to sponsor I drużyny, a nie klubu jako całości.

AutoPartner Garcarek został sponsorem tytularnym I drużyny Pogoni Nowe Skalmierzyce występującej w III lidze (grupa II). Nie oznacza to jednak, że klub zmieni nazwę. Dotychczasowa pozostanie niezmieniona. Natomiast logo nowego partnera znajdzie się na koszulkach meczowych. Klub nie ukrywa radości z podpisania umowy, która pozwoli nie tylko na wsparcie finansowe. Być może przyczyni się też do pozyskania kolejnych partnerów biznesowych.

W ubiegłej edycji rozgrywek klub rozpoczął obchody 100-lecia istnienia (1921) i z tej okazji na koszulkach widniała informacja na ten temat. Teraz strategia została nieco zmodyfikowana. Logo nowego sponsora znajdzie się na strojach zespołu.

Pogoń Nowe Skalmierzyce po rundzie jesiennej zajmuje 4. miejsce i ma raptem cztery punkty straty do lidera – Olimpii Grudziądz. Beniaminek prowadzony przez Łukasz Bandosza był objawieniem pierwszej części sezonu.

AutoPartner Garcarek sponsoruje też drużynę Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Żużlowcy powalczą w nowym sezonie w PGE Ekstralidze.

Tymczasem zespół Pogoni przygotowuje się do rundy rewanżowej. Do treningów po kontuzjach wrócili Krzysztof Dymarski i Daniel Armatys, którzy w sparingu ze Stalą Brzeg pokazali się z dobrej strony. Niewykluczone, że na zasadzie wypożyczenia klub opuści bramkarz Łukasz Borowiak. Pogoń planuje jednak wzmocnić tę pozycję, aby zwiększyć rywalizację, co – jak pokazała dotychczasowa gra na III-ligowym poziomie – przynosi pozytywne efekty.

Zdecydowanie mniej powodów do radości ma Jakub Pawlik, który 8 września doznał kontuzji. Diagnoza: złamanie piątej kości śródstopia. To oznacza cztery miesiące bez gry. Zorganizowano zbiórkę na operację. Jej cel ustalono na 12 tys. zł. Do pokrycia kosztów zabiegu i rehabilitacji dorzucił się także klub.

Przed Pogonią jeszcze liczne treningi oraz kilka meczów sparingowych w tym wyjazdowe spotkanie z LKS-em Goczałkowice Zdrój – zespołem Łukasza Piszczka – byłego reprezentanta Polski oraz legendy Borussii Dortmund. Sparing z liderem III ligi, grupy III zostanie rozegrany 26 lutego o 13.30 w Chorzowie.

Jeśli zespół z Goczałkowic utrzyma formę z jesieni i wywalczy awans do II ligi, a KKS Kalisz zdoła się utrzymać, istnieje prawdopodobieństwo, że Łukasz Piszcze przyjedzie na ligowy mecz do Kalisza.

Plan sparingowy Pogoni Nowe Skalmierzyce

  • Pogoń – Piast Kobylin (9 lutego)
  • Warta Sieradz – Pogoń (12 lutego)
  • Pogoń – Centra Ostrów Wielkopolski (16 lutego)
  • ŁKS II Łódź – Pogoń (19 lutego)
  • LKS Goczałkowice Zdrój – Pogoń (26 lutego)
  • Barycz Sułów (5 marca) – miejsce rozegrania meczu nie jest znane

Daty rozegrania poszczególnych meczów mogą zostać zmienione.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick