Podwyżki coraz bardziej odczuwalne [WYNIKI SONDY]

9
Fot. Pixabay
Mieszkańcy południowej Wielkopolski coraz bardziej odczuwają podwyżki cen towarów. Takie zdanie wyrazili w sondzie internetowej na portalu wlkp24.info. Najwięcej ankietowanych odpowiedziało, że miesięcznie płaci o ponad 200 zł więcej za towary.

Niemal połowa osób, które udzieliły odpowiedzi w naszej ankiecie, zwróciła uwagę, że zauważyła podwyżki cen towarów. Ankietowani miesięcznie za zakupy w ostatnim czasie płacą więcej niż miało to miejsce w niedalekiej przeszłości.

Najwięcej, bo aż 47 proc. głosujących w internetowej sondzie na wlkp24.info odpowiedziało, że w ciągu miesiąca płaci za towary o ponad 200 zł więcej. To najwyższa kwota, którą można było wybrać w naszej ankiecie. Na drugim miejscu wśród udzielonych odpowiedzi znalazł się przedział kwotowy od 1 do 50 zł (15,86%).

Wyższe ceny produktów są związane m.in. z rosnącą inflacją. W listopadzie 2019 roku wyniosła ona w Polsce 2,6%. Miesiąc później już 3,4%. To przekłada się na wyższe kwoty na paragonach. Dzisiaj za 100 zł wydane w sklepie spożywczym możemy kupić mniej, niż jeszcze kilka czy kilkanaście miesięcy temu.

CZYTAJ: Ile dziś jest warte 500+? „Mamy coś takiego, jak inflację”

Wyniki sondy

Zauważyłeś podwyżkę cen towarów? O ile więcej płacisz miesięcznie za zakupy?

 • od 1 do 50 zł – 15,86% (95 głosów)
 • od 51 do 100 zł – 12,52% (75 głosów)
 • od 101 do 150 zł -11,52% (69 głosów)
 • od 151 do 200 zł – 12,52% (75 głosów)
 • powyżej 200 zł – 47,58% (285 głosów)
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. oczywiście podwyżki zawdzięczamy rządom PIS – bo za PO pracowało się za miskę zupy – ale podwyżek nie było

  • A to PO zatrudniało na czarno czy nieuczciwi przedsiębiorcy? Dzisiaj nie ma bezrobocia, ale jeszcze trochę porządzi PiS, podniesie koszty pracy, wykończy kolejne firmy to zobaczysz jak się poprawi. Na razie tylko ceny idą w górę.

 2. a teraz co ? nie robią na czarno ? Kto ma robotę na czarno ten zaciera łapki bo ma wypłatę + pisowskie dodatki.
  Tyle tylko że za te dodatki płacimy wszyscy. Do tego podwyżki w każdym sektorze gospodarki, do tego masakryczna inflacja no i mamy piękny przepis na położenie państwa. Szczęśliwi Ci co nie myślą … i kupują te pisowkie bajeczki. Ja mam tylko nadzieje ze kiedys przyjdzie taki czas ze rozliczą pana „Podpisuje wszystko jak leci” , naczelnego „Pinokia” kraju, i tego co wszystkim rządzi ale za nic nie odpowiada, bo jest tylko zwykłym pOSŁEM.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick