Podwyżka pensji dla parlamentarzystów? Senat mówi „nie” i odrzuca projekt

3
Fot. Ewa Matecka, senator RP
Senat RP odrzucił w wieczornym głosowaniu projekt, według którego m.in. posłowie, senatorowie, ministrowie oraz prezydent mieliby zarabiać od 51 do nawet 106% więcej, niż do tej pory. Temat wywołał wiele kontrowersji i oburzenie wśród obywateli. Projekt noweli trafił do Senatu i został odrzucony stosunkiem głosów 48:45.

Według projektu noweli ustawy, która została przegłosowana w Sejmie, Prezydent RP miałby zarabiać 26 tys. zł brutto. Marszałkowie Sejmu i Senatu zarobić mieliby po 22 tys. zł brutto, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu po 18 tys. zł brutto. Pensja premiera miałaby wynieść 22 tys. zł brutto, ministrów 18 tys. zł brutto, wiceministrów 17 tys. zł brutto. Pierwszy raz w historii zarabiać miałaby także pierwsza dama, a jej pensja miałaby wynieść 18 tys. zł brutto.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczne podwyżki m.in. dla posłów i ministrów? Sejm jest “za”, a Ty?

Głosowanie, które odbyło się w izbie niższej wywołało wielkie oburzenie. Projekt został zaakceptowany i przegłosowany stosunkiem głosów 386:33. Oznacza to, że jedynie 33 posłów było za odrzuceniem projektu i w większości byli to parlamentarzyści Konfederacji. Zdziwił także fakt, że „za” głosowali także politycy opozycji do obozu rządzącego.

Projekt zgodnie z przepisami trafił do Senatu i tu… został odrzucony. Na gorąco poinformowała o tym redakcję Ewa Matecka, senator z Ostrowa Wielkopolskiego. – Senat zachował się jak należy – skomentowała, dołączając zdjęcie tablicy z wynikiem głosowania.

Fot. Ewa Matecka, senator RP
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Pogadają ,pogadają i tak zrobią co chcą jak zwykle , stary numer nierdzewieje,a dla ludzi i z ludzi i tak jak zwykle zedrą i w marcu dla emerytów i rencistòw 50 złotych zastanawiał na co mi to ma starczyć ,😱

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick