Podsumowano sezon na „Olimpijskiej”. Ile razy odwiedzono basen? [ZDJĘCIA] [WIDEO]

3
Podsumowano sezon wakacyjny na ostrowskim basenie. "Olimpijską" odwiedzono ponad 51 000 razy. Bramki na basen zamknięto 13 września. Było to pierwsze lato bez pandemicznych restrykcji, ale też pierwsze po podniesieniu cen biletów za wejście na obiekt. Na zakończenie sezonu mieszkańcy mogli po raz pierwszy skorzystać z nurkowania.

Wakacje dobiegły końca, lato też, więc przyszedł czas podsumowań. Basen „Olimpijska” został zamknięty ze względu na pogodę i koniec sezonu. Jest więc okazja, aby przyjrzeć się statystykom. Sezon podsumowują nie tylko urzędnicy, ale też ratownicy WOPR.

Finał letniego sezonu miał miejsce na początku września, kiedy to w pierwszy weekend tego miesiąca mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego skorzystali z nurkowania przy rafie koralowej. Była to atrakcja, z której skorzystało ponad 100 osób w wieku powyżej 8 lat. Chętnych nie brakowało. Ich obecność i zabawa jeszcze „dokręciły” licznik wejść na basen. Jedni nurkowali z rurką, inni z butlą z tlenem.

Mimo że sztuczna, rafa i tak zrobiła wrażenie na nurkujących. – Pierwsze zanurzenie pod wodę wymaga odwagi. Woda to całkiem inne środowisko, a my na co dzień poruszamy się na jej powierzchni. Oddychamy nosem i nagle trzeba się przestawić na oddychanie ustami, założyć na oczy maskę – wyjaśnia Dominik Dopierała z Centrum Nurkowego DECO.

W lecie 2022 roku „Olimpijską” odwiedzono 51 657 razy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Kiedy otwierano basen snuto opowieści jak to dzięki podgrzewanej wodzie będzie czynny ponad 3 miesiące. Może szanowni reporterzy dowiedzą się jeszcze tego ile dni w tym roku basen był otwarty dla mieszkańców i globalnie ile pieniędzy wpłynęło za bilety? Bodaj trzy lata temu basen był otwarty ok. 30 dni w sezonie. Ciekawe ile dni w tym roku?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick