Podpalił zboże, bo „chciał zobaczyć, jak będzie się palić”. 30-latek aresztowany

2
Fot. PSP Krotoszyn
Nawet do 10 lat więzienia może grozić 30-latkowi z powiatu krotoszyńskiego, który będąc pod wpływem alkoholu podpalił zboże, a następnie stodołę. Mógł on doprowadzić do olbrzymiego pożaru biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich dniach temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Prokurator postawił mu zarzuty i złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Do pożaru m.in. stodoły doszło 21 lipca w Wielowsi w powiecie krotoszyńskim. Okazało się, że za pożar zboża oraz stodoły odpowiada jedna osoba. 30-latek został zatrzymany i przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał już dwa zarzuty. – Umyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego mieniu o wielkich rozmiarach, czyli uprawy zbóż, gdzie przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza, mężczyzna ten dwukrotnie dokonał podpalenia zboża za pomocą zapalniczki. W tym samym dniu 30-latek umyślnie dokonał zniszczenia stodoły przez jej podpalenie, co skutkowało powstanie strat o łącznej wartości 100 tysięcy złotych – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informują śledczy, mężczyzna dopuścił się zarzucanych mu czynów, będąc w stanie nietrzeźwości. – Przyznał się i wyjaśnił, że chciał sprawdzić, jak będzie się paliło zboże. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 30-latka – dodaje Meler.

Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna został doprowadzony do aresztu. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. To są skutki wychowania bez stresowego wali na łep w każdym wieku , pasem na dupsko i pałą na ten pusty łep i do psychiatryka bo tą skutki że z głową jest nie pokoleji ,a tam serie elektrowstrząsòw może mòzg naskoczy na dobry tor i zobaczy co narobił ,a szczegòlnie w dzisiejszych czasach .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick