Podpalił dwie ciężarówki? Potencjalny sprawca na celowniku policji

0
Policja w Kępnie prowadzi postępowanie w sprawie pożaru dwóch samochodów ciężarowych, które spłonęły w weekend na placu należącym do jednej z lokalnych firm. Funkcjonariusze nie zdradzają wielu szczegółów, ale informują, że wytypowali podejrzanego. Straty sięgają ponad 500 tys. zł.

Kępińska policja prowadzi dochodzenie w sprawie spalonych dwóch samochodów ciężarowych. Pożar wybuchł w nocy z 16 na 17 maja prze godz. 4.00 nad ranem. Wtedy też dyżurny tamtejszej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze na placu jednej z tamtejszych firm. Wstępnie oszacowano, że straty związane ze spaleniem się dwóch pojazdów marki Mercedes przewyższają 500 tys. zł.

ZOBACZ: Znamy datę otwarcia żłobka i przedszkoli w Ostrowie

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożaru było podpalenie przez sprawcę, który pod zbiornikiem z olejem napędowym rozlewa substancję łatwopalną, a następnie ją podpala. Na miejscu wykonano oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa – informuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wstępnie wytypowali osobę, która może stać za podpaleniem i prowadzą działania w tej sprawie. – Dla dobra prowadzonego postępowania nie możemy ujawnić więcej szczegółów. Na tą chwilę prowadzone są czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy i wyjaśnienie wszystkich szczegółów tego podpalenia – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick