DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Podnoszenie ciężarów wraca do Ostrowa. W niedzielę wojewódzkie zawody dla dzieci

W najbliższą niedzielę, 26 maja odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim (siłownia przy ul. Wiejskiej 2) zawody z cyklu Wielkopolski Wielobój Atletyczny. To seria czterech turniejów w różnych miastach na terenie województwa.

Fot. ULKS Olimpia Ostrów Wielkopolski

Tym razem młodzi adepci dźwigania ciężarów (w wieku od 7 do 12 lat) będą rywalizować właśnie w Ostrowie. To tutaj przyjedzie pięć ekip. Zawody w tym mieście będą drugimi w ramach tegorocznego cyklu. Gospodarze planują wystawić mocną ekipę.

– Na pewno będą walczyć o wysokie miejsca. Mamy dwie zawodniczki, które ostatnio zdobyły medale. Będą one dalej walczyć o to, żeby w finale stanąć na podium i podusić się o zwycięstwa – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info Mateusz Figlus, założyciel i prezes klubu ULKS Olimpia Ostrów Wielkopolski.

Rywalizacja będzie podzielona na cztery konkurencje: rzut piłką, trójskok obunóż, bieg na 40 m i rwanie lub podrzut technicznie. Organizatorem zawodów jest LKS Budowlani Nowy Tomyśl.

Podnoszenie ciężarów wraca do Ostrowa Wielkopolskiego po wieloletniej przerwie. Miasto było znane również z tej dyscypliny – nie tylko z zawodów żużlowych czy rywalizacji koszykarzy i piłkarzy ręcznych. Sekcja podnoszenia ciężarów trenująca przy Kusocińskiego 1 została jednak rozwiązana w minionej dekadzie. Po latach impasu Mateusz Figlus podjął próbę odbudowania tego sportu.

– Kiedyś sam trenowałem dwubój olimpijski w Ostrowie przy Kusocińskiego 1. Pod koniec 2008 roku klub został rozwiązany i zamknięty. Zacząłem pracować jako trener personalny i głęboko we mnie siedziało to, żeby reaktywować tę dyscyplinę sportu. Zacząłem zbierać małą grupę pasjonatów. Jeszcze przed pandemią trenowaliśmy dwubój. Po niej przystąpiłem do reaktywacji. Informacja o tej inicjatywie rozeszła się pocztą pantoflową. Zaczęliśmy wyjeżdżać na zawody i tak to powoli idzie do przodu – dodaje.

Przedstawiciele ostrowskiego klubu zapraszają chętnych do przyjścia w niedzielę na zwody i kibicowania młodym adeptom.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    MS

    sobota, 25 maja, 2024

    Super niech się dzieje powidzenia

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz