Pobił go i okradł. Jest akt oskarżenia

0
Prokurator rejonowy w Krotoszynie skierował akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi Krotoszyna podejrzanemu o dokonanie rozboju w jednym z lokali gastronomicznych.

Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce 2 grudnia 2017 roku w Krotoszynie. – Prokurator ustalił, że w dniu zdarzenia podejrzany spożywał alkohol w jednym z krotoszyńskich barów, a następnie wdał się w utarczkę słowną z znajdującym się w tym samym lokalu pokrzywdzonym, po czym wyprowadził go z lokalu, a następnie kilkukrotnie uderzył w okolice twarzy – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jak wynika z ustaleń, podejrzany przeszukał powalonego na ziemię mężczyznę, zabrał jego telefon o wartości około 400 zł oraz portfel, w którym znajdowało się około 800 zł i dokumenty. – Pochodzące z rozboju środki mężczyzna przeznaczył na zakup hot-dogów oraz alkoholu na pobliskiej stacji benzynowej – dodaje prokurator Meler.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, które – w ocenie prokuratora – „nie zasługiwały na wiarygodność. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick