Jej nerki pracują w 27%. W leczeniu możesz pomóc też Ty!

1
Marta Ratajczak ma zaledwie dwa lata i juz od urodzenia musi walczyć z przeciwnościami losu. Mała wojowniczka choruje na wielotorbielowatość i dysplazję nerek. Nie wykluczone, że w najbliższej przyszłości niezbędny będzie przeszczep. W tej chwili jednak potrzebne są pieniądze na leki i regularne wizyty w szpitalu w Łodzi, a niedługo w Warszawie. To generuje spore koszty. Przyjaciele rodziny Ratajczaków zorganizowali bieg, w którym wziąć udział może każdy, a te już 13 października na ostrowskich Piaskach.

O biegu informowaliśmy już na łamach naszego portalu. Odwiedziliśmy też Monikę, Mariusza, Zuzię i Martę Ratajczaków i dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie małej Marty i co jest niezbędne, by pomóc jej przetrwać.

Dziewczynka mimo swojej choroby jest wulkanem energii. Gdyby ktoś minął ją na ulicy, nie zorientowałby się, że jej życie jest zupełnie inne niż zwykłej, zdrowej 2-latki. Jej życie miało trwać maksymalnie trzy doby, a w czerwcu tego roku skończyła dwa lata. Urodziła się z piątym, krytycznym stadium uszkodzenia nerek. W miesiąc z piątego stadium, „wskoczyła” na trzecie. Nawet zagraniczni profesorowie nie są w stanie medycznie wytłumaczyć tego, jak to możliwe. – Dla nas to boży cud – mówi Monika Ratajczak, mama Marty.

Przyjaciele rodziny w tajemnicy zorganizowali bieg, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (13 października) na terenie Piasków Szczygliczka w Ostrowie. Opłata za bieg rozpoczyna się od 10zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie małej Martusi.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest Telewizja Proart, portal wlkp24.info oraz Przedsiębiorstwo PROMAX.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

 1. Każdy może pomoc, także ten ktory nie lubi biegać:
  BIEG WIRTUALNY !
  Jeśli ktoś nie może pobiec w naszym biegu, a chciałby pomóc Martusi śmiało może wpłacić pieniądze na konto Stowarzyszenia LORDS z dopiskiem Ostrów pomaga ( bez podawania imienia i nazwiska co odróżni wpłatę od środków przekazanych przez biegaczy )
  Stowarzyszenie LORDS
  ul. Wrocławska 2, 67-100 Nowa Sól
  33 2030 0045 1110 0000 0412 2690

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick