Po upalnych dniach nadchodzą burze

0
fot. pixabay.com
Ostatnie tygodnie były ciężkie ze względu na suszę jaka panowała w regionie. Temperatura sięgała 30 stopni Celsjusza i nic nie zapowiadało ulgi w postaci deszczu. Dziś od rana niebo przysłoniły deszczowe chmury, ale te burzowe mają zjawić się popołudniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie między innymi dla województwa wielkopolskiego.
fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Ostrzeżenie pogodowe zacznie obowiązywać od godziny 16.00 i potrwa do godziny 2:00 w nocy. W tym czasie przewidywane są opady deszczu od 20 mm do 30 mm, miejscami do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Wysoka temperatura i susza panująca w regionie przyczyniła się do wielu pożarów. Strażacy mieli pełne ręce roboty gasząc przede wszystkim ogień w lasach i na polach.

W Zajączkach (powiat kaliski), ogień strawił 1,5h lasu. Z żywiołem walczyło 41 strażaków. W akcji brał też udział samolot gaśniczy.

ZOBACZ: 41 strażaków i samolot gaśniczy walczyło z pożarem lasu

Wczoraj w Topoli Osiedle zjawiło się siedem zastępów straży pożarnej by ugasić pożar zboża na pniu. Ze względu na suszę, ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i kierował w stronę budynków mieszkalnych, a to powodowało ogromne zagrożenie dla mieszkańców. Spłonęło 1,5h pola.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick