Po przejściu nawałnicy poprosili wojewodę o pomoc

1
Fot. Piotr Śniegowski
Do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu trafił wniosek o wsparcie finansowe dla rodzin, które najbardziej ucierpiały w wyniku przejścia nawałnicy m.in. przez miejscowości w gminie Nowe Skalmierzyce.

Odbudowa budynków, które zostały zniszczone przez wichurę, która 9 sierpnia przeszła m.in. nad gminą Nowe Skalmierzyce potrwa miesiącami. Do usuwania skutków nawałnicy natychmiast ruszyli strażacy m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Gostyczyny, Strzegowy, Śmiłowa oraz Skalmierzyc. Połamane drzewa szybko udało się uprzątnąć i dojazd do posesji, które najbardziej ucierpiały, był możliwy.

Prawdziwy obraz zniszczeń był widoczny właśnie tam. Kilkanaście domów i budynków gospodarczych zostało uszkodzonych, a wiele dachów wymaga całkowitej wymiany, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Z szacunków wynika, że straty są liczone na ponad 200 tys. zł. Dlatego też wystąpiono o pomoc finansową do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Mowa o pieniądzach z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

ZOBACZ TEŻ: Wichura nad Sieroszewicami. Straż interweniuje w wielu miejscach [WIDEO]

Wsparcie pieniężne w postaci zasiłków miałyby trafić do rodzin, które najbardziej ucierpiały. Mogłyby zostać przeznaczone na remonty, choć pewne jest, że będzie to kropla w morzu potrzeb.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick