Zerwane dachy i linie energetyczne, połamane drzewa. Strażacy interweniują w regionie [AKTUALIZACJE] [ZDJĘCIA]

0
Kilkanaście zerwanych dachów, poprzewracane drzewa, zerwane linie energetyczne. To bilans wichury, jaka przeszła nad powiatami ostrowskim i ostrzeszowskim. Strażacy interweniują od wczesnych godzin popołudniowych i ciągle odbierają kolejne zgłoszenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Interweniujemy między innymi w miejscowości Strzegowa, Węgry, Śliwniki, Psary w gminie Nowe Skalmierzyce i Sieroszewice. Mamy do czynienia z zerwanymi dachami, powalonymi drzewami. Nie wiemy ile potrwają akcje, wciąż otrzymujemy nowe zgłoszenia – informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA – 18.16

Jak udało nam się ustalić, strażacy zabezpieczają kilka budynków w naszym regionie, z których porywisty wiatr zerwał dachy. Cały czas do jednostek PSP spływają kolejne informacje o szkodach wyrządzonych przez żywioł.

AKTUALIZACJA – 19.14

– Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał linie energetyczne i dachy, połamał też sporo drzew – pisze nasz Czytelnik, który przejeżdżał przez gminę Nowe Skalmierzyce.

AKTUALIZACJA – 19.37

– Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w miejscowości Strzegowa, gdzie zerwało cztery dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz jeden taki przypadek w miejscowości Węgry. Interweniowaliśmy także w Chotowie, gdzie na drodze wojewódzkiej były powywracane drzewa. Podobnie na drogach w Śliwnikach i Psarach – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Strażacy cały czas pracują w terenie i jest duże prawdopodobieństwo, że liczba zerwanych dachów jeszcze wzrośnie.

AKTUALIZACJA – 20.10

W powiecie ostrzeszowskim żywioł także narobił wiele szkód. – Strażacy odnotowali 17 zdarzeń z czego siedem dotyczyło uszkodzonych dachów. W Muchach (gmina Czajków) wiatr zerwał całe poszycie z budynku mieszkalnego. Łącznie silne porywy wiatru uszkodziły lub zerwały cztery dachy z budynków mieszkalnych i trzy z budynków gospodarczych. W Bukownicy spadające konary drzewa uderzyły w przejeżdżający samochód. Najwięcej szkód odnotowano w gminie Grabów nad Prosną, a pojedyncze także w Kobylej Górze i Czajkowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało – informuje nas asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Strzegowa i Gostyczyna po burzy:

Śliwniki – obraz zniszczeń

Strzegowa i Gostyczyna (zdjęcia Czytelnika)

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick