DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Po ośmiu latach od katastrofy wciąż bez tablicy pamiątkowej. Dlaczego? Wójt gminy odpowiada

Do wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim doszło w 2013 roku. Podczas prowadzonych tam prac doszło do rozszczelnienia gazociągu wysokiego ciśnienia, a następnie do eksplozji. Zginęły wtedy dwie osoby, 13 zostało rannych. Ogień strawił dziesięć budynków mieszkalnych oraz dwa gospodarcze.

Mieszkańcy, władze gminy oraz służby mundurowe co roku pamiętają o tragedii i w miejscu zdarzenia składane są znicze. Do tej pory nie umieszczono tam żadnej tablicy, która miałaby upamiętnić to zdarzenie. Wiemy jednak dlaczego. Skontaktowaliśmy się z władzami gminy Przygodzice i zapytaliśmy o ewentualne plany. – Teren ten należy do spółki Gaz-System. Prowadzimy jednak rozmowy nad przejęciem części działki. Chcielibyśmy utworzyć tam plac zabaw dla dzieci z okolicy, a przy okazji umieścić tam tablicę pamiątkową. Czekamy jednak za pozytywną opinią od spółki Gaz-System – informuje Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice.

Włodarz gminy powiedział nam także, że spółka planuje na tym terenie kolejne inwestycje związane z ulokowaniem gazociągu.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • B
  BrawoPSL

  poniedziałek, 15 listopada, 2021

  „Fantastyczny” pomysł. Plac zabaw w miejscu śmierci osób i zagrożonym kolejną tragedią.

  Odpowiedz
 • S
  sasquad

  poniedziałek, 15 listopada, 2021

  Plac zabaw dla dzieci na czynnym gazociągu i w jego pasie ochronnym?!!!! Nie wiem co tam biorą w tej gminie, ale niech lepiej biorą połowę dawki.

  Odpowiedz
 • P
  Pati

  poniedziałek, 15 listopada, 2021

  O wiele bardziej pasowałby choćby mały park czy pełen zieleni skwer. Kto wpadł na pomyśl z placem zabaw??? Toż to durnota!

  Odpowiedz
 • Z
  Zębol

  poniedziałek, 15 listopada, 2021

  No jak to kto pewnie Wójt… Chłopie daj już spokój ze swoimi pomysłami, bo doskonale wiesz że są beznadziejne tak jak Twoje rządzenie !!! PS: Gmina odżyje Jak Pan pójdzie na Emeryturę.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz