Po mailu z pogróżkami wysłanym do prezydent Klimek, radni opublikowali oświadczenie

1
Radni Klubu Przyjazne Miasto i Powiat w Ostrowie Wielkopolskim wydali oświadczenie, w którym stanowczo potępili zachowania osób posługujących się mową nienawiści i rozsyłających groźby karalne. Taka została wysłana w czwartek mailowo do prezydent Beaty Klimek. "Nie ma naszej zgody na stosowanie przemocy, agresji i nienawiści wobec kogokolwiek, bez względu na jego przekonania, płeć, rasę, pochodzenie, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek czy orientację" - napisali radni. Pełną treść oświadczenia publikujemy na wlkp24.info.

W ostatni piątek poinformowaliśmy o pogróżkach, które otrzymała mailowo prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Ktoś groził śmiercią włodarz miasta. Reakcja była natychmiastowa. Prezydent Klimek wydała oświadczenie w tej  sprawie informując, że jest zdeterminowana, „aby sprawca tego czynu odpowiedział karnie za swoje wulgarne i nikczemne groźby. Sprawiedliwość prędzej czy później dosięga również tych, którzy są anonimowi i którym wydaje się, że dzięki temu mogą wszystko” – powiedziała.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

W geście solidarności głos zabrali radni Klubu Radnych Przyjazne Miasto z Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wydali oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim: „Zwracamy uwagę, że w naszym kraju wydarzyło się już wiele tragedii, których podłożem była wrogość, nienawiść i chore żądze niezrównoważonych emocjonalnie osób. Nie możemy pozostawać wobec tego obojętni. Wciąż nieodległa w czasie – tragiczna śmierć Śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas gdańskiego Finału WOŚP w 2019 roku – każe nam z pełną powagą reagować wobec tak brutalnych i nikczemnych gróźb”.

Dlatego też radni „wyrażają głęboki sprzeciw i oburzenie wobec brutalnych gróźb śmierci skierowanych pod adresem prezydent Ostrowa”. Zwrócili się też z apelem do przedstawicieli policji oraz prokuratury, aby ci „w pełni zaangażowali się w szybkie ustalenie i ujęcie sprawcy oraz postawienie go przed wymiarem sprawiedliwości”.

PEŁNĄ TREŚĆ OŚWIADCZENIA RADNYCH ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick