Po której turze poznamy prezydenta Ostrowa i kto będzie w niej walczył o głosy?

15
Kto zostanie prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego na kolejną kadencję? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, co o dacie wyborów i szansach na zwycięstwo w I turze sądzą ci, który już ogłosili start w jesiennych wyborach, a także obecna prezydent Beata Klimek, która jeszcze nie ogłosiła oficjalnie, czy planuje powalczyć o drugą kadencję.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek termin wyborów samorządowych. Zatwierdził, że odbędą się one w niedzielę 21 października, a więc za niewiele ponad dwa miesiące. Teraz czas na rozpoczęcie kampanii przez poszczególnych kandydatów. W Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie o fotel prezydenta miasta będzie walczyć dwóch kandydatów: Łukasz Mikołajczyk z Prawa i Sprawiedliwości oraz Damian Grzeszczyk wystawiony przez Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska i Nowoczesna). Wielu uważa, że trzecim kandydatem, a raczej kandydatką, będzie urzędująca prezydent Ostrowa Beata Klimek. Ta jednak nie ogłosiła oficjalnie, że startuje. Czy rzeczywiście ma taki zamiar i kiedy zamierza ogłosić decyzję? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Jak można myśleć o przyszłych zadaniach nie myśląc o reelekcji? Albo pani prezydent jest niepoważna albo nieszczera.

 2. Za kadencji Pana Urbaniaka Miasto się rozwijało były realizowane trafne inwestycje. Obecnie każdy widzi jak jest prezydent nie potrafi się porozumieć z Radą Miejską dla dobra Miasta, Hala sportowa która ma być budowana i jednocześnie z tego co widzę równolegle remonty przebiegają na Kusocińskiego, basen czynny 1-2 miesięcy w roku. Taka sytuacja. Nie ma co mówić bo, szkoda słów na to co się w tym naszym mieście dzieje. Dla obecnych władz Miasta liczy się piękny uśmiech na zdjęciu, przykre to jest. Prezydent powinien dbać i rozwijać miasto w zgodzie z Radą Miejską ponad podziałami a nie wzajemnie się kłócić.

  • Powiedziałbym za Torzynskiego bo za Urbaniaka to wszystko umarło. Pamiętam nawet jak fora internetowe o inwestycjach przestały nadawać bo nie było o czym

  • Albo ja żyję w innym mieście albo politolog bredzi o innym Ostrowie … Za kadencji pana Urbanika nic dobrego nie było w Ostrowie a wręcz samo zło , ciągłe podwyżki wszystkiego co było możliwe , czynsze na maksa każdego roku , cena wody ?…maksa …ciepło z OZC na maksa każdego roku …wstrzymanie wykupu mieszkań z MZGM …brud i smród w Ostrowie panujący wszędzie . Żadnych inwestycji a wręcz niszczenie tego co już było .

 3. Klimek out. I wszystko w temacie. Niech sobie wybuduje tę swoją chałupę za dwa miliony, odśnieży za 1.8 mln rocznie, położy kostkę brukową za 500 zł metr i marzy o kolejnych stołkach. Ktoś pomyśli drogo. No drogo ale takie ceny chodzą w naszym mieście.. PS. Ptaszki ćwierkające, że pani Beata będzie z progresywnym kolega Biedroniem zakładać partię i liczy że kolega progres zostanie Prezydentem Polski a ona premierem! Mają rozmach….

 4. Samymi uśmiechami na zdjęciach i przytulaniem do ludzi choć jest to fajne i sympatyczne i to się podoba. Dobrobytu mieszkańców miasta się nie buduje. Pani Klimek co potrafiła zrobić już zrobiła, a teraz trzeba nowego i świeżego spojrzenia na miasto i na sprawy mieszkańców.

 5. Pani Klimek nie ma umiejętności współpracy z ludźmi. Dowody na to wymiana 2 wiceprezydentów, konflikty z Radnymi w Radzie Miejskiej, zawalony projekt który otrzymał negatywną ocenę, a dotyczył wytwarzania i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. prezydent musi posiadać umiejętności skupiania wokół siebie ludzi i rozmowy z każdym dla dobra miasta.

  • Jak tak obserwujesz Panią Klimek to obserwuj dobrze i to wszystkich a szczególnie radnych z PO którzy sami wprowadzają totalne konflikty nawet wśród swoich . Ilość kolesi pozostałych po poprzedniku na dzień dobry powiedzieli że będą czekać na potknięcia podkładając kłody pod nogi co było widac od pierwszego dnia urzędowania Pani Klimek . Opozycja nie zgadza się na przegraną w Polsce jak i u nas . Ich postepowanie dowodzi prostactwa i bez honoru dążą tylko do powrotu podwyżek w mieście nic nie robiąc dla zwykłego mieszkańca !

 6. Znalezione na FB:
  Obraz może zawierać: 13 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą
  Teodozja Miechowiak
  Wczoraj o 09:59

  Klub seniora Pani Beata Prezydent zawsze z nami rano wieczór i poludnie (pisownia oryginalna)

  To ja się pytam, kiedy czas na zarządzanie miastem?

 7. Pani Klimek nawet nie podjęła trudu po wyborze, żeby się dogadać z opozycją. Nawet jednego spotkania. Od początku poszła na konflikt no to ma konflikt. Postawiła na układ partyjny i to spoza Ostrowa, naściągała ludzi z zewnątrz, swoim z list, którzy nie dostali się do rady załatwiła pracę albo w urzędzie, który rozdęła do rozmiarów, jakich jeszcze urząd nie miał, albo w spółkach. Dowodem jest choćby wspieranie do końca swojej koleżanki radnej, o której wiedziała wiele złego, i kasa jaką wspierała jej klub nawet wtedy, kiedy było wiadomo że jest niewypłacalny. Ale to nie klub narobił długów wobec miasta tylko koleżanka, która ma już jedną sprawę w sądzie o kradzież, a następne czekają w kolejce. Taką sprawą było zatrudnienie doradcy (za poparcie przed II turą) za duże pieniądze, doradcy który więcej przebywał na urlopach niż w urzędzie i którego wynagrodzenie, mimo przegranych w sądach do dziś utrzymuje w tajemnicy. Pani Klimek tak umie współpracować z ludźmi, że pozbyła się już dwóch zastępców, Holdikom ma czwartego prezesa, wydział edukacji czwartego naczelnika, urząd bez przerwy jest przekopywany, przeorganizowywany, ciągłe zmiany na stanowiskach kierowniczych, trudno się dziwić ze zalicza ciągłe wpadki. I to takie, że urzędnicy wolą pisać anonimy do radnych opozycji niż iść do swojej szefowej ze spostrzeżeniami. Urząd dziś działa na zwolnionych obrotach, nikt nad nim nie panuje i taka jest rzeczywistość ostrowianko. No i radni opozycji nic do tego nie mają. Po prostu pani prezydent nie ma najmniejszego pojęcia o zarządzaniu! Następna kadencja byłaby dla Ostrowa tragedią!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick