DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Po debacie w Telewizji Proart Kosz Pleszew wydał oświadczenie

Oświadczenie jest pokłosiem słów, które padły z ust jednego z kandydatów na burmistrza Pleszewa podczas Debaty samorządowej w Telewizji Proart i na wlkp24.info, która odbyła się w czwartek 4 października. Zdzisław Gorzeliński, Grzegorz Jenerowicz, Eryk Kowcuń, Łukasz Marciniak i Arkadiusz Ptak rozmawiali m.in. na temat finansowania sportu w gminie i dotacji przekazywany na kluby sportowe. Wśród zainteresowanych był oczywiście KS Kosz Pleszew, który także korzysta z pieniędzy z budżetu miasta.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Wypowiedź jednego z kandydatów, który stwierdził: „Takim główny można powiedzieć czynnikiem, który by kwalifikował ile tych środków należy dawać poszczególnym stowarzyszeniom, czy klubom, uważałbym tutaj kryterium liczby osób, które z tego korzystają. Czyli jeżeli w Stali Pleszew trenuje w tej chwili 170, 180 osób, w koszu kilkanaście, w siatkówkę też kilkanaście, w lekkoatletykę kilkadziesiąt, czy kilkanaście, patrzeć na te kryteria i wypracować tutaj w ramach nawet powołanej, uważam powinna być tu jakaś powołana rada sportu., takie wspólne kryteria, żeby ta dotacja była sprawiedliwie dzielona”.

Te słowa nie spodobały się przedstawicielom KS Kosz Pleszew, którzy wystosowali oświadczenie i opublikowali je na fanpage’u klubu. Czytamy w nim: „Traktujemy jako atak na działania podejmowane nie tylko przez KS Kosz Pleszew, ale również inne działające na terenie Miasta i Gminy Pleszew kluby i stowarzyszenia, które wychowały wielu medalistów imprez wojewódzkich, krajowych oraz międzynarodowych”.

Jak zaznaczają członkowie Zarządu Stowarzyszenia KS Kosz Pleszew, ich priorytetem jest szkolenie młodzieży. „W sprzyjających okolicznościach za kilka lat będziemy mogli się cieszyć drużyną seniorów stworzoną z wychowanków pleszewskich szkółek koszykarskich”.

Oświadczenie KS Kosz Pleszew

źródło: fanpage KS Kosz Pleszew

Najbliższa debata samorządowa odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 18.00. Wezmą w niej udział kandydaci na burmistrza Ostrzeszowa. Będzie można ją obejrzeć na żywo w Telewizji Proart i na wlkp24.info.

Harmonogram debat w TV Proart:

1 października, godz. 18.00 – Nowe Skalmierzyce
4 października, godz. 18.00 – Pleszew
8 października, godz. 18.00 – Ostrzeszów
11 października, godz. 18.00 – Jarocin
15 października, godz. 18.00 – Krotoszyn
18 października, godz. 18.00 – Ostrów Wlkp.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • E
    Ed

    poniedziałek, 8 października, 2018

    Trenowanie w lekkoatletykę – mój faworyt.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz