Po co strażakom z Ostrzeszowa samochód z ostrowskiej komendy?

0
Samochód, który trafił do ostrzeszowskich strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego / fot. KP PSP Ostrzeszów
Pięć radiowozów dla Kalisza, jeden dla Ostrzeszowa i bus dla ostrzeszowskich strażaków, który trafił do nich z komendy w Ostrowie Wielkopolskim. Nowy rok obfituje w zakupy warte setki tysięcy złotych.

Na początku stycznia informowaliśmy o nowym sprzęcie, który trafił do powiatowych komend straży pożarnej. Wśród nich znalazł się m.in. bus dla ostrowskiej jednostki PSP. Minęło kilka tygodni i kolejny nowy pojazd trafił do strażaków, ale tym razem z Ostrzeszowa. Kilka nowych radiowozów dostali również policjanci z Ostrzeszowa oraz Kalisza.

Auto z sąsiedniej komendy

Ostrzeszowscy strażacy w ostatnich dniach stycznia otrzymali fiata scudo. Auto będzie przeznaczone do przewozu strażaków oraz niezbędnych materiałów potrzebnych do prowadzenia działań ratowniczych. Coraz częściej są oni wzywani do ratowania życia już nie tylko w związku z wypadkami komunikacyjnymi. Obok pożarów są one jednym z wielu działań podejmowanych każdego tygodnia pracy.

Auto nie jest nowe. Trafiło do Ostrzeszowa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Tamtejsi strażacy otrzymali w grudniu ubiegłego roku busa (link powyżej).

W służbach mundurowych regularnie dochodzi do przekazywania pojazdów między komendami. Dzieje się tak zarówno w Ochotniczych Strażach Pożarnych, jak również w zawodowych oraz w policji.

Radiowóz dla Ostrzeszowa

Także policjanci z Ostrzeszowa otrzymali kolejny pojazd. Mowa o radiowozie, który zasilił flotę Wydziału Ruchu Drogowego. Kię ceed kupiono z pieniędzy pochodzących ze stowarzyszenia “Bezpieczny powiat” oraz funduszy własnych policji. Auto ma być wykorzystywane przez tamtejszą drogówkę.

Pięć aut dla Kalisza

Zdecydowanie więcej, bo aż pięć radiowozów trafiło do Komendy Miejskiej w Kaliszu. Auta kosztowały ponad 530 tysięcy złotych. Trzy z nich to pojazdy marki Kia Ceed, kolejnym jest hyundai tucson, a piąty to nieoznakowany radiowóz również marki Kia Ceed.

Trzy z nich zasilą tabor Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Ich zakup współfinansowały z budżetu miasta władze Kalisza.

Pieniądze na dwa kolejne pochodziły ze starostwa powiatowego oraz budżetów urzędów miejskich i gminnych: Opatówka, Stawiszyna, Blizanowa, Brzezin, Godzieszy Wielkich oraz Mycielina. Te pojazdy trafią do policjantów z komisariatów w Stawiszynie i Opatówku.

Wszystkie radiowozy zostały kupione w systemie 50/50. Połowę pieniędzy przekazały samorządy, a drugie tyle Komenda Główna Policji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick