DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pleszewski SOR w trybie awaryjnym, a personel objęty kwarantanną. Kardiologia bez koronawirusa

Wszystko zaczęło się od problemów na Oddziale Kardiologicznym w Kaliszu. U jednego z lekarzy zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W związku z tym kwarantannie poddano 13 pacjentów, 2 lekarzy oraz 5 pielęgniarek. Wymazy pobrano także od 18 osób na Oddziale Kardiologicznym w Pleszewie, gdzie także leczył zakażony lekarz.

Jako pierwsi otrzymaliśmy oficjalną informację od Ireneusza Praczyka, rzecznika pleszewskiego szpitala. – Wszystkie próbki dały wynik negatywny – powiedział portalowi wlkp24.info.

CZYTAJ: Lekarze, pielęgniarki i pacjenci w kwarantannie. Wirusa wykryto u jednego z kardiologów

Problemy jednak pojawiły się na pleszewskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Okazuje się, że zakażony lekarz przyjmował także w ramach tzw. „wieczorynki”. Personel SOR-u oraz pacjenci, których przyjął chory medyk, zostali poddani kwarantannie. To łącznie 33 osoby. – Powiatowy Inspektor Sanitarny na 27 osób spośród naszego personelu nałożył kwarantannę. Warto podkreślić, że lekarz ten w trakcie swoich dyżurów przyjął 6 pacjentów, którzy decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego również zostali objęci kwarantanną. Obecnie SOR pracuje w trybie awaryjnym ze zmniejszoną obsadą personalną. Wszystkie trzy zespoły Ratownictwa Medycznego na terenie powiatu pleszewskiego pozostają w gotowości do udzielenia pomocy w stanach nagłych – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik szpitala w Pleszewie.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • ZZ
  Zig zag

  niedziela, 29 marca, 2020

  Czy któryś z pracowników objętych kwarantanną był na dyżurze w ostrowie?

  Odpowiedz
 • ZZ
  Zig zag

  niedziela, 29 marca, 2020

  ???

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz