Pleszewski SOR w trybie awaryjnym, a personel objęty kwarantanną. Kardiologia bez koronawirusa

3
Dobre i niepokojące informacje płyną z pleszewskiego szpitala. Dobrą informacją jest to, że wyniki badań personelu i pacjentów tamtejszego Oddziału Kardiologicznego są ujemne. Kwarantanną objęto jednak 27 osób z personelu medycznego SOR-u oraz 6 pacjentów, którzy mieli kontakt z zakażonym lekarzem. Pracował on w szpitalu w Kaliszu, a lecznicę w Pleszewie odwiedzał w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Wszystko zaczęło się od problemów na Oddziale Kardiologicznym w Kaliszu. U jednego z lekarzy zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W związku z tym kwarantannie poddano 13 pacjentów, 2 lekarzy oraz 5 pielęgniarek. Wymazy pobrano także od 18 osób na Oddziale Kardiologicznym w Pleszewie, gdzie także leczył zakażony lekarz.

Jako pierwsi otrzymaliśmy oficjalną informację od Ireneusza Praczyka, rzecznika pleszewskiego szpitala. – Wszystkie próbki dały wynik negatywny – powiedział portalowi wlkp24.info.

CZYTAJ: Lekarze, pielęgniarki i pacjenci w kwarantannie. Wirusa wykryto u jednego z kardiologów

Problemy jednak pojawiły się na pleszewskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Okazuje się, że zakażony lekarz przyjmował także w ramach tzw. „wieczorynki”. Personel SOR-u oraz pacjenci, których przyjął chory medyk, zostali poddani kwarantannie. To łącznie 33 osoby. – Powiatowy Inspektor Sanitarny na 27 osób spośród naszego personelu nałożył kwarantannę. Warto podkreślić, że lekarz ten w trakcie swoich dyżurów przyjął 6 pacjentów, którzy decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego również zostali objęci kwarantanną. Obecnie SOR pracuje w trybie awaryjnym ze zmniejszoną obsadą personalną. Wszystkie trzy zespoły Ratownictwa Medycznego na terenie powiatu pleszewskiego pozostają w gotowości do udzielenia pomocy w stanach nagłych – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik szpitala w Pleszewie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • albo w Krotoszynie, albo Jarocinie, albo…. przecież oni jeżdżą po całym województwie od szpitala, przez małe ośrodki na wsiach po prywatne gabinety.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick