Lekarze, pielęgniarki i pacjenci w kwarantannie. Wirusa wykryto u jednego z kardiologów

0
20 osób w kaliskim szpitalu i 18 w pleszewskim oczekuje na wyniki badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Decyzją sanepidu oddział kardiologiczny szpitala w Kaliszu został poddany kwarantannie. "Wirus wykryto u jednego z lekarzy kardiologów, który konsultował zmarłego 75-latka" - informuje rzecznik szpitala.

Kolejne utrudnienia w kaliskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Jak informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy placówki, sanepid wydał decyzję o zastosowaniu kwarantanny na Oddziale Kardiologicznym. – Przebywa na nim 13 pacjentów, 2 lekarzy i 5 pielęgniarek. Wszyscy mają już pobrane wymazy na obecność koronawirusa. Pacjenci w stanie zagrożenia życia będą trafiać do okolicznych szpitali – wyjaśnia. – Wirusa wykryto u jednego z lekarzy kardiologów, który konsultował zmarłego 75-latka – dodaje Paweł Gawroński.

O śmierci 75-letniego pacjenta, u którego stwierdzono koronawirusa, ale – jak podkreślają służby – nie był on bezpośrednią przyczyną zgonu, informowaliśmy w czwartek. To właśnie jego wyniki miał konsultować kardiolog, o którym mowa.

Problemy na oddziale kardiologicznym występują także w Pleszewie. Co prawda działa on normalnie, ale w niepewności jest część jego lekarzy i pielęgniarek. 18 osób z personelu tego oddziału czeka na wyniki pobranych próbek – wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Szpitala w Pleszewie.

CZYTAJ: Kabina dezynfekująca w ostrowskim szpitalu. To prezent od lokalnego przedsiębiorcy

To konsekwencja wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów, który przebywał na tym oddziale w dniach 13-14 marca.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick