DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pleszewski aquapark świętuje. Czekają liczne promocje

– Najlepsze miesiące to wbrew pozorom lipiec i sierpień. Wtedy z basenów korzysta miesięcznie ok. 14 tys. osób. Rekord dnia w ubiegłym roku to 484 osoby – wyliczał podczas konferencji prasowej Bartosz Oleksy – prezes spółki Sport Pleszew.

Liczby są dowodem, że inwestycja była oczekiwana przez mieszkańców Pleszewa. Budowa jest efektem konsultacji z mieszkańcami i radnymi. Rozpoczęliśmy działania, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z WRPO, który niestety odrzucono z powodu niespełnienia wymogów. Odwołaliśmy się od tej decyzji do ministra. Wniosek rozpatrzono po raz kolejny i znaleźliśmy się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, ale niestety nie było pieniędzy. Postanowiliśmy jednak budowę rozpocząć i powołaliśmy spółkę Sport Pleszew  wspomina Burmistrz Marian Adamek.

A łatwo nie było. Budowa realizowana była zgodnie z planem dopóty, dopóki nie zaczęły docierać niepokojące sygnały, że wykonawca zamierza ogłosić bankructwo. Dotarła do nas wiadomość, że wykonawca na miesiąc przed zakończeniem budowy zamierza ogłosić upadłość. Dzięki reakcji ówczesnego prezesa spółki Eugeniusza Małeckiego ustanowiliśmy inwestora zastępczego i budowa trwała nadal – mówi Burmistrz. Po dwóch latach obiekt został oddany do użytku. Koszt budowy to ponad 27 mln zł, z czego 8,5 mln to dofinansowanie unijne, 1,6 mln dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast kwota 4,9 to odzyskany podatek VAT. Warto podkreślić, że Pleszewski aquapark  jest jednym tego typu obiektem w Wielkopolsce, który na budowę dostał dofinansowanie unijne.

Park Wodny „Planty” dziś ma bardzo szeroką propozycję dla mieszkańców i gości. Z basenu korzystają uczniowie szkół Miasta i Gminy Pleszew, którzy uczą się pływać w ramach lekcji wychowania fizycznego, a także z Gminy Gołuchów. Ponadto funkcjonuje program dotowany z budżetu państwa pn. „Umiem pływać”, z którego korzystają uczniowie klas III szkół podstawowych z całego powiatu pleszewskiego oraz gmin Ostrów Wlkp., Blizanów i Piotrów. Jest sekcja pływacka oraz zajęcia dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prężnie działa także Akademia Sportu i Przygody, która organizuje półkolonie letnie i zimowe dla najmłodszych. Do tej pory skorzystało z tej formy zajęć ponad 4,5 tys. dzieci. Ogromną popularnością cieszy się także kręgielnia bowlingowa.

Corocznie w Parku Wodnym „Planty” odbywają się zawody pływackie i inne wodne inicjatywy. Aquapark jest stałym punktem, gdzie rozgrywane są dyscypliny w ramach Olimpiady Sportowej PPL. Ponadto włącza się w inicjatywy ogólnopolskie, m.in. w Nocny Maraton Pływacki Otyliada.

– Organizujemy urodzinowy weekend, bo chcemy podziękować naszym klientom, bez których nie byłoby sukcesu – mówi Bratosz Oleksy, szef spółki Sport Pleszew. I tak od piątku 20 października aż do poniedziałku 23 października wstęp do Parku Wodnego – baseny i strefa SPA – kosztować będzie jedynie 5 zł, a w szafkach będą niespodzianki. Na stałych klientów czeka ekstra doładowanie karnetów – 25 zł za każde doładowanie za 100 zł. Ponadto wśród wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzą obiekt rozlosowane zostaną karnety całoroczne. W sobotę swoje możliwości zaprezentuje sekcja pływacka, która przepłynie urodzinowy dystans 5 km. W niedzielę natomiast super impreza na basenie czyli kule wodne, animacje i atrakcje dla najmłodszych.

Urodziny świętuje także Atlas Fitness Club, który działa od samego początku w Parku Wodnym „Planty”. Będzie tort urodzinowy, atrakcyjne ceny karnetów oraz sportowa rywalizacja.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz