Pleszew zawiesza działanie parkomatów. W Poznaniu… trwa ich malowanie

1
fragment plakatu informującego o wstrzymaniu funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Pleszewie / pleszew.pl
Pleszew zawiesza funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania. Taką decyzję podjęły władze miasta w związku z profilaktycznym działaniem mającym na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Polski.

Parkomaty to jedno z najczęściej dotykanych urządzeń w przestrzeni publicznej. Dziennie z parkingów na terenie Pleszewa korzystają setki osób niemal każdorazowo kupując bilet. To wiąże się z wrzuceniem bilonu, wciśnięciem odpowiedniego przycisku i pobraniem biletu parkingowego, który wkładamy za szybę samochodu. Utrzymanie czystości na wysokim poziomie, a przede wszystkim wprowadzenie odpowiedniej dezynfekcji byłoby niezwykle skomplikowane. Stąd decyzja o zawieszeniu na jakiś czas funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania.

CZYTAJ: Firma COM40 przekazała pół miliona na zakup respiratorów

Wśród powodów zawieszenia działania SPP, które wyszczególniły władze Pleszewa, jest także łatwość zaparkowania np. w okolicach aptek czy sklepów spożywczych. Nie jest tajemnicą, że w ostatnich dniach to niezwykle oblegane przez mieszkańców Polski punkty. Podobnie sytuacja wygląda w Pleszewie. Władze miasta apelują jednak do mieszkańców o rozsądek. „Prosimy o wzajemną solidarność i niepozostawianie aut na cały dzień – głównie w rynku” – informują.

Funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania w Pleszewie zostało zawieszone we wtorek 17 marca. Z parkowania na terenie miasta będzie można korzystać nieodpłatnie do odwołania. Do udzielania mieszkańcom szczegółowych informacji na ten temat została zobowiązana Straż Miejska (tel. 62 580 11 87).

Z pobierania opłat za parkowanie zrezygnował też m.in. Kraków. Tymczasem w internecie można znaleźć informacje oraz zdjęcia dotyczące parkomatów w Poznaniu. Tam funkcjonowanie strefy nie zostało zawieszone, ale podjęto inne działania. Właśnie trwa… malowanie parkomatów.

Podczas poniedziałkowej wideokonferencji prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował, że na razie nie ma w planach zawieszenia funkcjonowania strefy, ale – jak cytuje włodarza portal epoznan.pl, ewentualna zmiana decyzji miałaby nastąpić w porozumieniu z prezydentami Warszawy i Łodzi, z którymi prezydent Jaśkowiak jest w kontakcie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick