DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pleszew walczy ze smogiem

Mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew będą mogli skorzystać z pożyczek na termomodernizację budynków mieszkalnych, wymianę pieca c.o. lub inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. Szczegóły przedstawi specjalista Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na spotkaniu zorganizowanym przez pleszewski samorząd.

Nowe programy dotyczące ograniczenia lub uniknięcia emisji dwutlenku węgla wdraża właśnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Trzy priorytetowe programy dotyczą wyłącznie osób fizycznych i obejmują udzielenie pożyczki na preferencyjnych warunkach z możliwością częściowego umorzenia.

Pierwszy z nich to program termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych – „TERMO -2017”, dzięki któremu mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew będą mogli ocieplić swoje domy wybudowane przed 1999 r. Termomodernizacja obejmuje zakres ocieplenia ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów, podłóg na gruncie, stropów nad/pod nieogrzewanymi pomieszczeniami oraz wymianę stolarki okiennej, a także bram garażowych. W ramach programu można dokonać także audytu energetycznego i wdrożyć jego wyniki czyli zmodernizować i lub wymienić źródła ciepła wraz z ewentualną modernizacją lub wymianą instalacji c.o. i c.w.u.

Drugi program – „PIECYK – 2017” dotyczy wymiany źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych. Jego zakres obejmuje zakup i montaż kotłów olejowych, kotłów gazowych, kotłów gazowo-olejowych, ogrzewania elektrycznego, wymiennika ciepła lub węzła cieplnego, a także kotłów na paliwa stałe o klasie 5.

Trzeci proponowany program dla mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew to „OZE – 2017”. Jego celem jest zwiększenie w domach energii ze źródeł odnawialnych. W jego ramach możliwe będzie uzyskanie pomocy finansowej na zakup i montaż instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej o mocy do 40 kW, wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Szczegóły dotyczące wszystkich programów będzie można poznać podczas spotkania, które organizuje Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców 13 stycznia 2017 r. na godz. 15.30 do kina HEL w Pleszewie. O realizacji programów i procedurze naboru wniosków będzie opowiadał Piotr Ratajczak – doradca energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
wlkp24.info

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz