Pleszew w remontach. Kierowcy, uwaga na utrudnienia!

0
To największa inwestycja, jaka w tym roku zostanie zrealizowana w Pleszewie pod kątem remontu dróg. Prace trwają na ulicy Targowej, a zmodernizowane zostanie także rondo na ulicy Malińskiej. Rondo powstanie także na skrzyżowaniu ulic Bogusza, Słowackiego i Targowej.

Inwestycja pochłonie ponad 4 miliony złotych, ale ulice Pleszewa zyskają nowy wygląd. – Zostanie położona całkowicie nowa nawierzchnia, będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz nasadzenia – mówi Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Pleszew.

CZYTAJ TEŻ: Jak uczniowie będą zdawać maturę? Poznaliśmy szczegóły egzaminów!

Remont dróg to także duże wyzwanie dla Przedsiębiorstwa Komunalnego. – Ulica Targowa łącznie z ulicą Ogrodową, Bogusza i Sienkiewicza to ostatni etap sprowadzania wód deszczowych z miasta do rzeki Ner. Rozpoczęliśmy swoje prace od ulicy Targowej, bo miasto buduje tam rondo. Z racji wymiany nawierzchni musieliśmy wykonać najpierw swój etap – informuje Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie.

W związku z zakrojonym na szeroką skalę remontem, kierowcy borykają się z bardzo poważnymi utrudnieniami. – Objazdy zorganizowane są przez ulicę Lipową dla całej, południowej części miasta. Drugi objazd jest przez ulicę Piaskową do ulicy Kaliskiej – wyjaśnia burmistrz Jędruszek.

Remont ma zostać sfinalizowany do końca 2020 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick