Pleszew. Powstaje łącznik przy bibliotece. Ma odciążyć ruch w centrum miasta

0
Fot. MiG Pleszew
Budowa łącznika między ulicami Ogrodową i Targową w Pleszewie idzie pełną parą. To kolejny etap modernizacji tego punktu miasta, który znajduje się w sąsiedztwie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz nowego domu kultury. Łącznik ma pełnić przede wszystkim funkcję komunikacyjną. Prace mają zakończyć się do lipca 2020 roku.

To kolejny etap projektu związanego z rewitalizacją tego punktu miasta. – Budowa ma wynieść ponad 1,5 miliona złotych, a 85% kosztów pochodzi z dofinansowania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

ZOBACZ NOWY DOM KULTURY W PLESZEWIE

Łącznik ma pełnić funkcję przede wszystkim komunikacyjną. Oprócz miejsc do odpoczynku i dużej ilości zieleni, będą znajdować się tam przystanki autobusowe. – Ułatwią one wszystkim mieszkańcom nie tylko miasta, ale też gminy Pleszew swobodne poruszanie się autobusami – informuje Zbigniew Duszczak, komendant Straży Miejskiej w Pleszewie.

Pleszew zmaga się nie tylko ze smogiem i określeniem go przez mieszkańców „betonową dżunglą”, ale też korkami zwłaszcza w godzinach szczytu. Wąskie uliczki w okolicach rynku oraz wzmożony ruch samochodów powoduje, że piesi nie czują się komfortowo. Łącznik między Ogrodową i Targową ma w jakimś stopniu wyeliminować wjazd dużej części samochodów w ścisłe centrum.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick