„To będzie zajezdnia kultury” W Pleszewie powstaje nowe miejsce dla kulturomaniaków

0
Budowa nowego domu kultury w Pleszewie dobiegła końca. Teraz trwają przygotowania do oficjalnego otwarcia, a to już 11 października. Świętowanie podzielone zostanie na trzy dni i trzy bloki tematyczne. Dom kultury został zbudowany w stylu industrialnym. Ma dopełnić całość terenu w sąsiedztwie biblioteki publicznej, która jest zlokalizowana w budynku po dawnym dworcu PKP.

Nowy domu kultury ma przyjąć pod swoje skrzydła zarówno muzyków, tancerzy, jak i tych utalentowanych plastycznie mieszkańców gminy. Pleszewianie mogą liczyć nie tylko na zajęcia kulturalne, ale także społeczne. – Od 21 do 25 października będzie miał miejsce tydzień obywatelski. Jest to wydarzenie skierowane do ludzi młodych. Chcemy ich uwrażliwić, że angażować się społecznie może każdy – mówi Lucyna Roszak, pleszewska aktywistka społeczna.

Nowy dom kultury to część dużego projektu. Budynek dołączył do biblioteki publicznej, która ma swoje miejsce w starym dworcu PKP. Nowa „zajezdnia kultury” powstała w małej parowozowni.

Urząd miejski ma w planach jeszcze bardziej zagospodarować przestrzeń dookoła domu kultury. – Pojawi się jeszcze więcej zieleni, drzew, krzewów i miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Projekt powinien zostać zakończony w 2021 roku – informuje Anna Bogacz z Urzędu Gminy i Miasta Pleszew.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick