Plaga nietrzeźwych kierowców? Zatrzymano kolejnych po alkoholu i nie tylko

0
W weekend informowaliśmy o dwóch zdarzeniach drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu ostrowskiego. Oba zostały spowodowane przez kierowców, którzy okazali się być pod wpływem alkoholu. O zatrzymaniu kolejnych informuje komenda w Ostrzeszowie. Jeden z nich za kierownicę wsiadł po zażyciu narkotyków.

W minioną niedzielę informowaliśmy na łamach naszego portalu o dwóch zdarzeniach drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich miał miejsce w Łąkocinach, a domniemany kierowca wydmuchał trzy promile. Wieczorem doszło do kolejnego wypadku. Tym razem w Odolanowie kierujący nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu z kierowców. Doprowadził do zderzenia, a według nieoficjalnych informacji próbował później uciec. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że był on po spożyciu alkoholu.

CZYTAJ: Zderzenie w Odolanowie. Sprawca był nietrzeźwy

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie informuje, że na terenie ich powiatu także zatrzymano nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich zatrzymała policjantka z Ostrowa Wielkopolskiego, która była wtedy po służbie. – W Grabowie nad Prosną na stacji paliw Partner zauważyła wychodzącego z budynku chwiejnym krokiem mężczyznę, który wsiadł do pojazdu marki Renault i odjechał w kierunku miejscowości Palaty. Policjantka pojechała za nim dzwoniąc międzyczasie na numer alarmowy, aby zgłosić interwencję. Tor jazdy pojazdu również wskazywał na to, że kierujący prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu – informuje asp. Magdalena Hańdziuk, rzeczniczka ostrzeszowskiej policji.

Policjantka zatrzymała pijanego kierowcę, gdy ten zatrzymał się przy jeden z posesji i wysiadł z auta. Od 59-latka wyraźnie było czuć alkohol, a jego mowę śmiało można było nazwać bełkotem. – Po przekazaniu kierującego policjantom z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej komendy zostały wobec niego wykonane niezbędne czynności w postaci trzykrotnego pobrania krwi. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną odpowie przed sądem – dodaje asp. Hańdziuk.

CZYTAJ TAKŻE: Zniszczono elewację ostrowskiego ratusza. To nie jedyne miejsce

Z kolei policjanci z posterunku w Kobylej Górze ujawnili skradziony towar oraz kierowcę, który wsiadł do pojazdu po zażyciu narkotyków. W Ligocie zatrzymali do kontroli mercedesa. – Funkcjonariusze dokonali kontroli przewożonego bagażu ujawniając w pojeździe metalowe podkłady kolejowe, skradzione przez 18 i 21 letniego mieszkańca gm. Kobyla Góra z torowiska w miejscowości Ostrzeszów. Ponadto zachowanie kierującego pojazdem 21-latka wzbudziło podejrzenie policjantów, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Wykonany wobec niego test dał wynik pozytywny w kierunku amfetaminy – relacjonuje rzeczniczka.

Od kierującego pobrano również krew do badań, a za kradzież przedmiotów z torowiska sprawcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick