DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Piwniczny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Włamywacz wpadł w ręce mundurowych po tym, jak z piwnicy jednej z kamienic próbował ukraść rower o wartości około 2000 złotych.

O próbie kradzieży wartościowego roweru ostrowscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek kamienicy. 28-latek próbował przeciąć zabezpieczenie roweru, ale uciekł spłoszony przez zawiadamiającą. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i zatrzymali niedoszłego złodzieja – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji.

Zdaniem mundurowych od lutego br. Mężczyzna „obrobił” 10 piwnic. Skradł m. in. sprzęty elektryczne, srebrną grzechotkę, wędki, książki. Ponadto w 2016 roku w kwietniu, 28-latek skradł rower o wartości 600 złotych, w listopadzie złodziej włamał się do jednej z piwnic i skradł sprzęt geodezyjny.

– Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Łącznie mężczyzna usłyszał 5 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i 5 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzuty kradzieży – dodaje rzecznik.

Jak ustalili śledczy, skradzione mienie sprawca sprzedawał przypadkowym osobom. Część skradzionego mienia została odzyskana.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz