Piwniczny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

0

Do piwnic na terenie Ostrowa Wielkopolskiego włamywał się co najmniej od lutego. Ukradł m.in.: elektronarzędzia, sprzęt geodezyjny czy rower. Przy kolejnej próbie kradzieży jednośladu został przyłapany i zatrzymany przez policję. 28-latek usłyszał już szereg zarzutów. Działał w warunkach recydywy, więc grożą mu poważne konsekwencje.

Włamywacz wpadł w ręce mundurowych po tym, jak z piwnicy jednej z kamienic próbował ukraść rower o wartości około 2000 złotych.

O próbie kradzieży wartościowego roweru ostrowscy policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek kamienicy. 28-latek próbował przeciąć zabezpieczenie roweru, ale uciekł spłoszony przez zawiadamiającą. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i zatrzymali niedoszłego złodzieja – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji.

Zdaniem mundurowych od lutego br. Mężczyzna „obrobił” 10 piwnic. Skradł m. in. sprzęty elektryczne, srebrną grzechotkę, wędki, książki. Ponadto w 2016 roku w kwietniu, 28-latek skradł rower o wartości 600 złotych, w listopadzie złodziej włamał się do jednej z piwnic i skradł sprzęt geodezyjny.

– Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Łącznie mężczyzna usłyszał 5 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i 5 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem oraz 2 zarzuty kradzieży – dodaje rzecznik.

Jak ustalili śledczy, skradzione mienie sprawca sprzedawał przypadkowym osobom. Część skradzionego mienia została odzyskana.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick