DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

PiS ogłosiło kandydatów w wyborach parlamentarnych

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy kandydatów w wyborach parlamentarnych. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sobotę w Kaliszu przedstawiono osoby ubiegające się o mandat posłów i senatorów.

„Jedynka” na liście PiS-u, a więc Marlena Maląg przedstawiła wszystkich pozostałych kandydatów, którzy będą ubiegać się o głosy w najbliższych wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 15 października. Wśród nich znaleźli się m.in. obecni posłowie i samorządowcy (pełna lista poniżej). – Będą walczyć o te 12 mandatów, które mamy w tym okręgu [nr 36]. Aktualnie mamy 6 parlamentarzystów (z listy Prawa i Sprawiedliwości – przyp. red.) ale postawiliśmy sobie ambitne zadanie. I nie będziemy oczywiście mówić, na ile mandatów liczymy, ale liczymy na najwięcej, ile możemy zdobyć. I my liczymy na to 12. Wszystko zrobimy, żeby było ich jak najwięcej – zakomunikowała podczas konferencji prasowej Marlena Maląg, parlamentarzystka z regionu pełniąca funkcję minister rodziny i polityki społecznej.

W wyborach do senatu mamy dokładnie tych samych kandydatów, którzy w poprzednich wyborach parlamentarnych reprezentowali Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu nr 95 (kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski) wystawiono Łukasza Mikołajczyka (byłego wojewodę, ale także senatora), a w okręgu nr 96 (jarociński, kaliski, pleszewska, Kalisz) Andrzeja Wojtyłę (również byłego senatora, a także rektora Akademii Kaliskiej, która wkrótce oficjalnie zacznie funkcjonować jako uniwersytet). Co ciekawe obaj panowie pracują właśnie na tej uczelni. Mikołajczyk został dyrektorem administracyjnym tej placówki po tym, jak odwołano go ze stanowiska wojewody wielkopolskiego.

Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu:

 1. Marlena Maląg
 2. Katarzyna Sójka
 3. Jan Dziedziczak
 4. Tomasz Ławniczak
 5. Jan Mosiński
 6. Piotr Kaleta
 7. Lidia Czechak
 8. Marek Sowa
 9. Alicja Śniegocka
 10. Leszek Bierła
 11. Piotr Kogut
 12. Andrzej Wawer
 13. Arkadiusz Stelmaszyk
 14. Katarzyna Dziamska
 15. Czesław Szymoniak
 16. Mateusz Bukowski
 17. Sławomira Kalak
 18. Jolanta Zamiatała
 19. Radosław Dąbrowicz
 20. Agnieszka Konieczna
 21. Beata Maj
 22. Paweł Goździaszek
 23. Krzysztof Kołeczko
 24. Krzysztof Dziedzic
5 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • M
  myślący

  sobota, 2 września, 2023

  Sóoooooooooooooooojka!!! Najlepsza minister ever! I za nią Marlenka Słowotok!!!!

  Odpowiedz
 • O
  obywatel

  sobota, 2 września, 2023

  pis na bialorus tam gdzie wasze miejsce tam mozecie sobie uprawiac komune

  Odpowiedz
 • O
  oleG

  sobota, 2 września, 2023

  dlaczego ta pani przy mikeofonie ma tak durzą głowę?

  Odpowiedz
 • K
  Katarzyna

  sobota, 2 września, 2023

  Bardzo przepraszam za ten wpis, prosze mnie również źle nie zrozumieć, być może jest to trochę niepoprawne politycznie ale chyba czas żeby o tym głośno zacząć mówić! Od ponad 10 lat mieszkam za granica, obserwuje co dzieje się Pl ale również w Europie! Wniosek jeden! Nikt z was się nie nadaje! Rządy polski Europy i świata doprowadziły do wojen i skrajnego ubóstwa, co prowadzi do agresji międzynarodowej, depresji samobójstw i innych wynaturzeń jaki dopuszczają się obecnie ludzie, to nie ludzie są źli to system wasz system.jest.chory! Zabrali i zabierają nam praktycznie wszystko wolność godność i marzenia! Myślę że czas żeby każdy człowiek bez względu na ugrupowanie polityczne czy wiarę bądź narodowość powinien przejrzeć na oczy i stwierdzić spiepszyliscie nam życie i to od dekad ponieważ nikt z was się tu nie nadaje!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • W
  WAZA

  sobota, 2 września, 2023

  Wspaniala ekipa. zachecam do oddania glosow tylko P i S.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz