DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Medycyna, prawo i nie tylko. Łukasz Mikołajczyk o planach Uniwersytetu Kaliskiego

Akademia Kaliska znana wcześniej pod nazwą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej stanie się uniwersytetem. Taką decyzję niedawno podjął Sejm RP. Rok uniwersytecki rozpocznie się w październiku, a nowością będzie m.in. kierunek lekarski. Jakie jeszcze plany ma kaliska szkoła wyższa? O tym opowiedział Łukasz Mikołajczyk w programie „W punkt” Telewizji Proart.

10 marca informowaliśmy na łamach naszego portalu o głosowaniu, które odbyło się w Sejmie. Wtedy zdecydowano, że Akademia Kaliska stanie się uniwersytetem. Uczelnia wyższa  im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zacznie funkcjonować w tej formie już od października, czyli przyszłego roku akademickiego.

CZYTAJ: W Kaliszu powstanie uniwersytet. Ustawę przegłosowano w Sejmie

Plany przyszłego uniwersytetu są niemałe. – Otwieramy szkołę doktorską od 1 października i wiele nowych kierunków, które są mocno zagnieżdżone w ideę uniwersytetu. To kierunek lekarski, prawo, myślimy też o psychologii i pewnie powstanie ona w najbliższych latach. Obecnie prawo do nadawania tytułu doktora mamy na trzech kierunkach: nauce o bezpieczeństwie, nauce o zdrowiu i nauce o zarządzaniu jakości – wymienia Łukasz Mikołajczyk, dyrektor administracyjny i zastępca kanclerza Akademii Kaliskiej.

By uniwersytet działał pełnoprawnie, uczelnia musi posiadać prawo do nadawania tytułu doktora na sześciu kierunkach. Na uzupełnienie bazy o kolejne trzy, uczelnia ma sześć najbliższych lat.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz