Piotr Walkowski ponownie zostanie posłem! Zajmie miejsce Andżeliki Możdżanowskiej

10
Fot. zdjęcie z Facebooka Piotra Walkowskiego
Andżelika Możdżanowska uzyskała mandat do Europarlamentu. Ktoś będzie musiał zająć jej miejsce w sejmie. Już wiadomo, kto. To Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej i były parlamentarzysta. Ponownie zasiądzie w ławach sejmowych.

Personalnych szachów ciąg dalszy. Nie tylko czeka nas rekonstrukcja rządu po ogłoszeniu wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym, że unijne mandaty otrzyma kilku przedstawicieli rządu m.in. Anna Zalewska (Minister Edukacji Narodowej), Elżbieta Rafalska (Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Beata Szydło (wicepremier), Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości).

Kolejna zmiana personalna nastąpi po tym, jak do Europarlamentu przeniesie się Andżelika Możdżanowska z Prawa i Sprawiedliwości. Jej miejsce zajmie Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej i działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego dobrze znany na południu Wielkopolski. Dlaczego osobę z PiS-u zastąpi człowiek z PSL-u? To proste. Andżelika Możdżanowska w 2015 roku kandydowała do sejmu z ramienia „Ludowców”. W międzyczasie zmieniła przynależność partyjną, stając się posłanką PiS-u. Objęła też stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W związku z tym, że odchodzi z polskiego parlamentu, jej miejsce zajmie kolejny kandydat na liście wyborczej z 2015 roku, z której startowała. Tą osobą jest właśnie Piotr Walkowski.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Możdżanowska uzyskała 18776 głosów. Natomiast Piotr Walkowski przekonał do siebie 3634 wyborców. Przy Wiejskiej długo nie posiedzi, ponieważ jesienią odbędą się kolejne wybory parlamentarne. Jeśli zdecyduje się w nich wystartować i otrzyma mandat, będzie to jego druga „pełna” kadencja w izbie niższej polskiego parlamentu.

Pierwszy raz w ławach sejmowych zasiadł w 2009 roku, kiedy zajął miejsce Andrzeja Grzyba – świeżo upieczonego europosła. W 2011 roku Walkowski ponownie ubiegał się o mandat posła i zdobył go, przekonując do siebie 6331 osób. W 2015 roku nie dostał się do sejmu.

 

ZOBACZ TEŻ: Oficjalne wyniki wyborów. Znamy naszych europosłów

Piotr Walkowski obejmie mandat Posła na Sejm RP🍀🍀🍀Gratulujemy 👏

Opublikowany przez PSL Ostrów Wielkopolski Poniedziałek, 27 maja 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. PSL by do koryta się dostać , to pakt z diabłem podpisze. To samo tyczy W. Zaraz przerwa wakacyjna po przerwie wybory , ale odprawa będzie? BĘDZIE! A do wyborów pójdzie jako PiS-ior zobaczycie

  2. Czy radny powiatu Michalak Leszek, były członek Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, były członek PZPR-u i obecny członek SLD nie powinien zostać starostą w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy to do europarlamentu dostali się Miller i Cimoszewicz?

  3. Michalak Leszek nie jest w stanie przebić Rajskiego Pawła, który nazwał Oddział Noworodkowy w Ostrowie Wielkopolskim im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak jeszcze bardziej można przypodobać się synowi milicjanta i POstkomunistom? No i mam nadzieję, że Rajski Paweł nie będzie uzależniał pobytu na tym oddziale poparcia dla WOŚP i zrzeczenia się opieki w razie odmowy takowego. Bo przecież nikt nie proponuje wyborcom PO zrzeczenia się 500+ albo zwrotu 13-ki dla emerytów.

  4. Niby na PiS głosuje patologia i jest to partia rodem z PRL. Tylko jak wytłumaczyć, że w więzieniach i aresztach śledczych na PO głosowało 100% wyborców, a Schetyna do europarlamentu wprowadził Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza i Belkę?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick