Oficjalne wyniki wyborów. Znamy naszych europosłów

9
Fot. Pixabay
Wielkopolskę przez najbliższych pięć lat w Europarlamencie reprezentować będzie pięć osób - Ewa Kopacz, Sylwia Spurek, Andżelika Możdżanowska, Zdzisław Krasnodębski i Leszek Miller.

O godzinie 14.30 Państwowa Komisja Wyborcza na specjalnie zwołanej konferencji przekazała oficjalne wyniki wyborów.

Pierwsze miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 45,38% głosów poparcia i zyskując 27 mandatów. O 5 mandatów mniej zdobyła Koalicja Europejska, zyskując wynik 38,47%. Trzecie miejsce zajęła Wiosna na którą głosowało 6,06% społeczeństwa – ta partia otrzyma 3 mandaty.

Wielkopolskę przez najbliższych pięć lat w Europarlamencie reprezentować będzie pięć osób.

Z list PiS do Europarlamentu dostali się – prof. Zdzisław Krasnodębski (164 034 głosów) i Andżelika Możdżanowska (79 953 głosów).

Z list Koalicji Europejskiej – Ewa Kopacz (252 032 głosów) i Leszek Miller (79 380 głosów)

Z list Partia Wiosna – dr Sylwia Spurek (55 306 głosów).

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • Pisze wyraźnie że się dostała. Ćwierć miliona obywateli uwierzyło w nową teorię ewolucji. Ciekawe jak głęboko przekopują ziemię w swoich ogrodach?

  1. A ile dostała głosów siostra PO-wca i KOD-erasty Andrzeja Kornaszewskiego Krystiana Drozd. Chciałbym wiedzieć, bo jak tylko 2, to by znaczyło, że oprócz mnie i jej samej nikt na nią nie głosował, nawet jej brat.

    • Jej brat radny PO i działacz ostrowskiego KOD-u zapowiada emigrację. Nie wiem jaki kraj mu polecić. Niemcy, Białoruś, Koreę Północną, Rosję, a może Francję gdzie strach się pokazać na ulicy z medalikiem w kształcie krzyża na ulicy. Może ktoś ma inną propozycję dla radnego. Chociaż uprzedzam, że jako były dyrektor (będący na wczesnej emeryturze) szkoły kanadyjskiej w Ostrowie Wielkopolskim języka angielskiego, to on raczej nie zna.

  2. Wstyd! Ludzie tacy, jak Kopacz i Miller dawniej zostaliby powieszeni na latarniach, a dziś z poręki Wielkopolan idą pluć na nas do Unii. Wstyd, Wielkopolsko! Postawiliśmy na kłamców i gangsterów. Wstydźmy się!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick