Piotr Kuźma z oskarżeniami, prezydent miasta komentuje jego współpracę z samorządem

25
Po publikacji artykułu pt. „Podważony autorytet ostrowskiego karateki. Piotr Kuźma oszukiwał dzieci i rodziców?” na naszym portalu rozpętała się pełna emocji i kontrowersji dyskusja na temat postaci Piotra Kuźmy – ostrowskiego karateki i szkoleniowca dzieci i młodzieży w tej dyscyplinie. Powagi sytuacji dodał fakt, że do minionego piątku pełnił od funkcję w radzie nadzorczej miejskiej spółki. Ta sprawa w oczach naszych czytelników wymagała wyjaśnienia.

Piotr Kuźma oprócz tego, że słynie ze swojej działalności sportowej, w której rodzice dzieci i młodzieży z „Karate Kuźma Team” dopatrują się nieprawidłowości, pełnił także istotne funkcje w miejskim samorządzie. Do piątku był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim, w roku 2016 był także Przewodniczącym Rady Nadzorczej, a następnie Sekretarzem Rady Nadzorczej w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Jesienią 2018 roku wystartował w wyborach samorządowych jako kandydat do rady powiatu ostrowskiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty Klimek Przyjazne Miasto i Powiat.

PRZECZYTAJ: Podważony autorytet ostrowskiego karateki. Piotr Kuźma oszukiwał dzieci i rodziców?

W piątek 29. marca Piotr Kuźma podał się do dymisji w CRK i na ręce prezesa spółki złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Wywołana „do tablicy” prezydent Beata Klimek daleka jest od oceny czy oskarżenia pod adresem ostrowskiego karateki są słuszne. Przyznaje jednak, że dla dobra sprawy współpraca samorządu z Kuźmą została zakończona. Pełny komentarz do tej sprawy w załączonym materiale filmowy.

Warto dodać, że dowiedzieliśmy się, iż ponad dziesięcioro rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w klubie Kuźmy przygotowało zbiorowe zgłoszenie do prokuratury. Z rozmowy z jednym z rodziców wynika, że jeszcze dziś miało zostać ono złożone. Sprawę będziemy monitorować.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

 1. Znany w Ostrowie? Zapytajcie losowych 10 osób kto go zna i od kiedy. Wiadomym jest, że tytuł ostrowianin roku można zdobyć nie będąc rozpoznawanym.

 2. Ktoś kiedyś wysunął tezę, że tytuł Ostriwianina Roku można było zdobyć wykupując tzw. zwroty Gazety Ostrowskiej w zdecydowanie niższej cenie jak nominalna, wypełnić za pomocą zaprzyjaźnionych rąk ankiety i… Podobnie ponoć sprawa się ma z SMS’ami ponoć bramka SMS i… Czy to prawda?

 3. Jak Pani Prezydent ma się przyznać do kombinacji Piotra Kuzmy jak sama go wcześniej popierała on nawet startował z jej listy do wyborów sic. To już się chyba nawet w całym kosmosie nie mieści co tu się wyprawia w tym Ostrowie. Teraz ze związku karate nikt nie chce z nim mieć nic wspólnego winni rodzice są że nikogo takiego nie sprawdzają byle synek czy córka mają ćwiczyć karate. Znalazł sobie sposób na życie ciegnal kasę z miasta z UE i sobie nieźle z tego żył i to nie tylko on. 500 medali zdobył w sumie w przeciągu 5 lat!! 😃😃😃 i to w jednym dyscyplinie !!! Dla porównania Polska na IO letnich i zimowych od 1924 roku dzieciaki zdobywały dana po 2 miesiącach treningu…. Na zawodach startowały 3 4 zawodnicy i wszyscy dostawali medale jeszcze był w radzie nadzorczej CRK to się po prostu wszystko nadaje na film …

  • Trzeba mieć talent, żeby sobie dobierać współpracowników takich jak oskarżona Magdalena C. czy teraz najsłynniejszy karateka wśród fanów B.K.

  • A ciekawe czy Pan Piotr K. miał papiery do rady nadzorczej i zdany egzamin w Ministerstwie Skarbu żeby zasiadać w Radzie CRK? Tak tylko pytam bo zakładam że Beata K przestrzega prawa,

  • I też Piotr 🙂 . Pani Klimek certyfikaty do zasiadania w radzie nadzorczej widziała! Może też po japońsku prosto z Osaki!!!

 4. Jak ten koleś zrobił kilkaset certyfikatów w ciągu 5 lat, to on wyszkolony jest lepiej niż Hermaszewski. Pewno w jednym rękawie ma certyfikat NASA a w drugim FBI. Zatem pani prezydent lepiej uważać, bo agentów Tomków na tym świecie cała masa.

 5. 😂😂😂😂😂 Brawo !!!!! Pani Magdalena W. z zarzutami, OSTROWIANIN Roku, członek zarządu CRK, czyli człowiek pani Klimek okazuje się niewiadomo kim . Tak, to się nazywa dobór współpracowników. WOW

 6. A gdzie jest polityczna odpowiedzialność pani Beato? Ten pan startował z pani listy, Ktoś go powolał do rady nadzorczej CRK. Proszę to wyjaśnić.

  • Gdzie jest co? Odpowiedzialność polityczna? Koń by się uśmiał. Przecież ten zwrot to oksymoron.

 7. Oj nie ma pani prezydent ręki do dobierania sobie pracowników. Ilu to już było jej zastępców, a tu co chwile nowe kwiatki wychodzą. Może dlatego, że popiera Wiosnę Biedronia?

 8. Pan Kuźma i to jego całe JKAs zorganizowało między innymi mistrzostwa Polski i Świata on sam był Trenerem Kadry Polski i międzynarodowym ekspertem tej organizacji. Trenerem Kardy której w Polsce było ile klubów? Ilu ludzi? Zdobyli tytuł mistrza świata i polski tej organizacji na mistrzostwach na których startowało ilu zawodników z ilu krajów/klubów itd?
  Polski Związek Karate się do tego oszołoma nie przyznaje, a Ostrów zrobił z niego bohatera.
  Ten Pan czerpał z tego zyski, z mydlenia oczu innym jaki to on nie cudowny, wspaniały ile to on nie osiągną itd. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby Ostrowianina i wydarzenia roku zdobył uczciwie (w tym sensie że ludzie rzeczywiście na niego głosowali) – po prostu bardzo sprawnie manipulował faktami.
  Dziwi mnie tylko, że nikt z organizatorów tych plebiscytów i osób z urzędu miasta nie zweryfikowało rzekomych osiągnięć tego Pana i jego zawodników i tej organizacji. Przykre, że na końcu ucierpiały dzieciaki (choć w moich oczach jest to po części wina rodziców którzy również powinni zweryfikować pod czyją opieką zostawiają dzieci – niestety rodzice również dali się zmanipulować.)

 9. Nie wiem czy organizacja Pana Kuźmy miała podstawy prawne by organizować Mistrzostwa Polski – zdaje się, że mogą to robić tylko Polskie Związki.
  Takie mam refleksje – ludzie wiele lat kopią studnię a przyjdzie ktoś i ją zabrudzi i cały wysiłek wniwecz. Taka sytuacja odbije się na innych działających klubach, bo wszyscy będą kojarzyli karate z tym bałaganem (oględnie mówiąc). Druga sprawa – poczytałem trochę o działalności Pana Ostrowianina Roku i się zastanawiam, gdzie był i co robił? Podaje informacje o swoich osiągnięciach sprzed lat, trudne do zweryfikowania, pojawia się w Ostrowie niczym Feniks z popiołów i od razu osiąga niebywałe sukcesy. Patrząc jak to jest u innych, niespotykana jest sytuacja, że z liderem organizacji aspirujący kontaktuje się epistolarnie, nie porozmawia, nie poćwiczy pod jego okiem, nie pozna metodyki szkoleniowej i specyfiki szkoły. Taka randka w ciemno! Jakie karate uprawia/uprawiał Pan Kuźma? Jaką wartość mają zdobyte medale? Widziałem zawody, w których dzieciak, żeby przejść do finału musiał stoczyć ponad 20 pojedynków a sędziowie mieli trudności z werdyktem bo poziom był bardzo wyrównany. A tu – 1500 uczestników – 1300 medali, jak to ktoś opisał.
  Dziwi mnie też postawa mentora Pana Kuźmy. Najpierw całym sercem jest za a teraz się budzi z letargu, że mu przykro. Szkoda, bo wielu adeptów cały czas uważało go za autorytet.
  Nie chciałbym jednocześnie negować wszystkiego w czambuł. Jeżeli dzieciaki się dobrze bawiły na zajęciach i chociaż trochę poruszały to jest to wartość niezaprzeczalna i miłość do karate im nie minie, tyle że patrząc na całokształt to niesmak pozostaje.

  • „Mentor” najwidoczniej czerpał z tego ogromne korzyści i ewidentnie podobało mu się w tym klubie wzajemnej adoracji. Ma 50cioletnie doświadczenie w karate i nie zauważył, że coś jest nie tak? Tyle klubów przerobił, z tyloma ich członkami się pokłócił… A ściemę uznał za ściemę, gdy zaczęły pisać o niej media. Cóż za nieświadomość… No ale, że z panem Kuźmą sobie nadawali tytuły, bili nawzajem brawo, i słodzili jacy to fajni, „miszczowie”.Jaki żałosny sposób, żeby się dowartościować…… Teraz stara się umyć rączki, ale niestety są już zbyt brudne. Podobno głupi zawsze znajdzie sobie głupszego, żeby się nim zachwycać 😉

 10. Rodzice właśnie zweryfikowali i wyszły takie o to niepoprawnosci . Oszustwa finansowe a moze nawet defraudacja pieniędzy miasta Ostrów

  • Rodzice zapłacą wysoką cenę za ruszenie tego czego ruszyć nie można, a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami, po czym przyjdzie przepraszać i płacić, płacić bardzo dużo i bardzo dlugo nawet jeszcze przez te biedniutkie dzieci! PK znowu wygrał hahaha

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick