Podważony autorytet ostrowskiego karateki. Piotr Kuźma oszukiwał dzieci i rodziców?

69
„Droga redakcjo, czy wiecie już o aferze związanej z panem Kuźmą, o tym wszystkim, jak to dużą fikcją wszystko było, o pozwie rodziców itd itp, zrobicie jakiś materiał, skoro tak go promowaliście?” - pisze jeden z internautów na portalu wlkp24.info komentarz pod artykułem na temat spotkania prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego ze sportowcami. Słowa intrygujące, mocne i wymagające postawienia sobie wielu pytań oraz ich potwierdzenia u źródeł. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie i dowiedzieć u kogo i dlaczego rodzą się wątpliwości na temat działalności Piotra Kuźmy, ostrowianina, do niedawna szefa klubu „Karate Kuźma Team”, w którym szkoli się kilkadziesiąt młodych zawodników.

Piotr Kuźma w Ostrowie Wielkopolskim znany jest ze swojej działalności sportowej wielu osobom. Założył sekcję „Karate Kuźma Team” jako autorytet w tej dyscyplinie. Jego pasja do szkolenia młodzieży bardzo szybko zaczęła przynosić efekty, w ciągu kilku miesięcy do sekcji w Ostrowie Wielkopolskim i w Olszynie w powiecie ostrzeszowskim dołączyła blisko setka dzieci i młodzieży. Kuźma otrzymał tytuł Ostrowianina Roku 2016 i w minionym tygodniu na gali Ostrowianin Roku 2018 odebrał statuetkę w kategorii „Wydarzenie sportowe” . Została doceniony za powołanie go na trenera kadry narodowej federacji J.K.As Poland Karate Shotokan. Po tym wydarzeniu prawdopodobnie ktoś postanowił zweryfikować karierę karateki.

Fikcyjna federacja?

Przez lata z Piotrem Kuźmą współpracował inny karateka, Michał Bartz, także wielokrotnie odznaczany mistrzowskimi tytułami w tej dyscyplinie sportu. Kuźma zawsze wypowiadał się o nim jako o swoim „mistrzu” i wielkim autorytecie. Na profilu społecznościowym 16. marca Michał Bartz opublikował jednak post, w którym napisał „Przepraszam wszystkich karateków i rodziców KKT, że w swej nieświadomości wspierałem swoim nazwiskiem J.K.A.s”. Pod wpisem wylała się lawina komentarzy zaintrygowanych – z pewnością w większości – rodziców dzieci szkolących się w „Karate Kuźma Team”. W jednym z komentarzy pod postem na Facebooku karateka Bartz dodał: „J.K.As to ściema”. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z naszych informatorów, kilkoro rodziców młodych adeptów sztuki karate zaczęło interesować się działalnością Piotra Kuźmy i dopatrzyło się rzekomych nieprawidłowości. Jedna z mam w nieoficjalnej rozmowie telefonicznej z przedstawicielką naszej redakcji potwierdziła, że rodzice jednoczą siły i planują zgłosić sprawę domniemanych fikcyjnych kwalifikacji Kuźmy odpowiednim służbom. Do tej pory jednak nikt oficjalnie nie wyjaśnił na czym polegają konkretne zarzuty pod adresem Piotra Kuźmy lub klubu „Karate Kuźma Team”.

Szczecin „zna” Kuźmę

Dotarła do nas także nieoficjalna informacja, jakoby Piotr Kuźma był osobą znaną także w niektórych klubach karate w województwie zachodniopomorskim, w okolicach Szczecina. Kontaktowaliśmy się z różnymi klubami, by sprawdzić na ile nazwisko ostrowianina jest znane w środowisku sportowym. Dzwoniąc do jednego z klubów karate, jego przedstawiciel przyznał, że postać Piotra Kuźmy jest mu znana, ale nie ma o nim dobrego zdania. – Trzymam siebie, klub i innych trenerów jak najdalej od tej sprawy. To nie jest człowiek, z którym warto współpracować i podejmować jakiekolwiek rozmowy (…) Nie chce mieć z nim nic wspólnego – powiedział rozmówca, który zastrzega sobie anonimowość. Na pytanie czy słyszał jakoby federacja J.K.As Poland Karate Shotokan miała być fikcyjna a działalność Kuźmy w jakikolwiek sposób nierzetelna odparł, że takich informacji nie posiada i nie sprawdzał tego.

Kolejny nasz rozmówca posiadał nieco więcej informacji. On także chce pozostać anonimowy. – To jest na skalę kraju albo i lepiej, bo pan Kuźma nawet się w Niemczech źle „sprzedał” – mówi w rozmowie telefonicznej. Twierdzi, że Kuźma jest „medialny” i dopuszczał się oszustw finansowych. Na pytanie o rzetelność jego kwalifikacji i posiadanych certyfikatów odpowiada, że z jego wiedzy wynika, iż jedna z niemieckich federacji karate weryfikowała posiadane przez niego dokumenty i są one fikcyjne. – To są jakieś chińskie bony do Biedronki – mówi. W obszernej rozmowie podkreśla fakt, że działalność Piotra Kuźmy związana ze szkoleniem dzieci i młodzieży oparta była na prowadzonej przez niego jednoosobowej działalności, nie posiadał stron internetowych oprócz profilu klubu na Facebooku, który zresztą usunął, gdy tylko w środowisku karate zaczęło robić się o nim głośno. Faktycznie, dziś nie ma już żadnych kont w mediach społecznościowych związanych z pracą Kuźmy. – Facet jest nieobliczalny – ostro kwituje nasz informator. Warto dodać, że miał on w planach współpracę z Piotrem Kuźmą, ale zauważył, że próbuje on werbować do swoich struktur zawodników trenujących w klubie reprezentowanym przez naszego rozmówcę. – Wiem, że rodzicom ostrowskim wypisywał dyplomy międzynarodowe dla ich dzieci, mówił że bez nich nie wystartują w jakiś zawodach. Rodzice te dyplomy kupowali niektórzy za 700 złotych, inni za ponad tysiąc… to jest taka trochę też przestępczość gospodarcza z jego strony – dopowiada informator.

„Prawda obroni się sama”

Piotr Kuźma zmienił numer telefonu, zlikwidował prywatne oraz klubowe profile na Facebooku. Udało mi się jednak poinformować Piotra Kuźma przez osobę trzecią, że chciałabym omówić z nim posiadane przeze mnie informacje i je zweryfikować. Po krótkim czasie oddzwonił i zaproponował nieoficjalne spotkanie bez obecności kamer oraz nagrywania. Z uwagi na ostre zarzuty stawiane pod jego adresem decyduję się zdradzić pewne kwestie omówione w rozmowie z karateką. Przez większą część spotkania stał on murem za swoją „wersją wydarzeń” i twierdził, że: – Prawda obroni się sama. Z jego słów wynika, że wszystkie – jak twierdzi – pomówienia wyszły od jednego z rodziców, który nie mógł pogodzić się z faktem, że jego dziecko nie zostało dopuszczone do jednych z zawodów, w których klub KKT wystawiał skład. Piotr Kuźma stanowczo zadeklarował, że nie dopuszczał się oszustw, a niejednokrotnie dokładał „do interesu” pieniądze z własnej kieszeni, dofinansowywał wyjazdy, pokrywał część kosztów zakupów strojów do ćwiczeń etc. Podkreślał także, że ostatnie lata swojego życia poświęcił szkoleniu młodzieży kosztem swojego czasu prywatnego i życia rodzinnego. Co istotne, Piotr Kuźma pokazał stos dokumentów, segregatorów, teczek z certyfikatami – wszystkie one miały potwierdzać posiadane przez niego kwalifikacje sędziowskie czy uprawniające go szkolenia w zakresie sztuk walk, ale i potwierdzające posiadany przez niego stopień w karate 6 DAN. Większość dokumentów dotycząca finansów to pisane ręcznie rozliczenia składek, ale i paragony fiskalne z wyjazdów na zawody. Z kolei dokumenty świadczące o kwalifikacjach są przeważnie pełne japońskich lub chińskich znaków, które odczytywać z pewnością należało by w obecności tłumacza. W rozmowie Kuźma podkreślał, że jest już w kontakcie z prawnikiem . Nie zamierza poddać się bez walki i będzie domagał się sprawiedliwości od osób, które postanowiły oczerniać jego wizerunek.

Dziś Piotr Kuźma postanowił oficjalnie zabrać głos w sprawie i pojawił się w redakcji Telewizji Proart, by udzielić wywiadu przed kamerą. Potwierdził, że posiada kilkadziesiąt różnego rodzaju certyfikatów zdobytych na przestrzeni kilku lat. Pytany gdzie i jakie konkretnie kwalifikacje do szkolenia dzieci i młodzieży zdobył, odpowiada: – Metodyka nauczania kata, metodyka nauczania kumite, z konkretnymi osobami, z konkretnymi autorytetami na konkretnych seminariach temu poświęconych. O J.K.As Poland Karate Shotokan mówi, iż jest to polskie przedstawicielstwo federacji mającej swoją główną siedzibę w Niemczech. – Jest dokument nadania, natomiast ja funkcjonuje oprócz tego że jako sekcja stowarzyszenia, to prowadzę również działalność o tej samej nazwie jak klub karate – wyjaśnia Kuźma. Co istotne, przyznaje od, że nigdy osobiście nie spotkał się z przedstawicielem J.K.As z Niemiec, wymieniał z nim maile, rozmawiał przez komunikatory lub wymieniał dokumentację pocztą tradycyjną. Najostrzejszy zarzut jaki pada pod jego adresem dotyczy rzekomego pobierania pieniędzy od rodziców podopiecznych klubu za certyfikaty. – Nie pobierałem opłat, natomiast bezpośrednio po zdanym egzaminie rodzice dokonywali opłat na konto, które były transferowane bezpośrednio do tej siedziby, którą wspomniałem – w Niemczech, przewalutowane ze złotówek na dolary – mówi Piotr Kuźma.

Federacja sfrustrowana, Polski Związek Karate zaskoczony

Wspomniany już w artykule jeden z informatorów polecił kontakt z Polską Federacją Japońskiego Karate JKA , której „duplikat” w postaci J.K.As Poland Karate Shotokan miał wykreować Kuźma. Prezes JKA Polska Mariusz Jewdokimow także nie ma dobrego zdania o ostrowskim karatece. – Kuźma cały czas tłumaczy, że J.K.As to jest coś innego. Nie ma takiej organizacji zarejestrowanej w Japonii. Sprawdzałem to. A w Europie nikt nie może sobie zarejestrować J.K.As jako japońskiej organizacji, która nie byłaby zgłoszona w Japonii – wyjaśnia nam prezes JKA Poland. Na pytanie skąd ostrowski karateka może posiadać certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zdobyte w J.K.As Poland Karate Shotokan, nasz rozmówca odpowiada mocnymi słowami. Twierdzi, że J.K.As Karate Shotokan jest fikcyjną organizacją stworzoną przez Pakistańczyka zamieszkującego w Niemczech i aktualnie ściganego przez tamtejsze służby. – Ten facet sobie to nazwał, wydrukował dyplomy (…) , on jest piratem. On te dokumenty sprzedaje, każdy może sobie internetowo kupić – tłumaczy. Okazuje się więc, że Piotr Kuźma być może stał się ofiarą oszusta. Mariusz Jewdokimow przesłał do naszej redakcji także oświadczenie niemieckich trenerów zrzeszonych w niemieckim odłamie Japan Karate Association, w którym piszą, że nie są w żaden sposób związani z mężczyzną tworzącym fikcyjne certyfikaty. Jewdokimow zapewnia, że będzie zgłaszał nieprawidłowości do odpowiednich służb. Twierdzi też, że wątpliwości powinien budzić fakt, że klub Piotra Kuźmy startował głównie w turniejach w Niemczech, a niezwykle rzadko w Polsce.

Z kolei przedstawiciel Polskiego Związku Karate nie krył zaskoczenia przedstawionym mu w rozmowie telefonicznej tematem. Mężczyzna przyznał, że prawdopodobnie prezes PZK nie słyszał jeszcze o rzekomych nieprawidłowościach. Skierowaliśmy zatem oficjalne pismo z zapytaniami czy związek przyjmował jakiekolwiek zgłoszenia w omawianej sprawie, w jakim zakresie… Ale i pytania o to jakie faktycznie udokumentowane kwalifikacje i certyfikaty posiada twórca „Karate Kuźma Team”. – Pan Kuźma nie jest trenerem kadry, jest członkiem klubu, który jest zrzeszony w PZK, ale swoje działania prowadzi poza Związkiem. Z tego co słyszałem, robi egzaminy na stopnie karate, ale poza Związkiem i z jego działalnością nie mamy nic wspólnego – pisze Wacław Antoniak, wiceprezes Polskiego Związku Karate.

Podważony autorytet

Sprawa z pewnością będzie miała swój dalszy ciąg i to być może na drodze prawnej. Pewne jest jednak, że jeśli jakiekolwiek zarzuty podważające autorytet Piotra Kuźmy w świecie sportu potwierdzą się, na autentyczności stracą także posiadane przez niego wyróżnienia, takie jak chociażby to ostatnie w plebiscycie Ostrowianin Roku 2018, w którym nagrodzony został w kategorii „Wydarzenia sportowe” za powołanie na trenera kadry narodowej federacji J.K.As Poland Karate Shotokan.

Dymisja Przewodniczącego Rady Nadzorczej

Ciekawostką nie bez znaczenia jest też fakt, że Kuźma od 21 czerwca 2018 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim. Zasiadał również w komisji grantowej tej spółki. CRK w tym roku drugi raz przyznawało klubom sportowym, fundacjom czy stowarzyszeniom szkolącym dzieci i młodzież w sporcie finansowe granty. Piotr Kuźma był jedną z osób decydujących o rozdziale środków. Dziś Piotr Kuźma podał się do dymisji, a oficjalne pismo w tej sprawie trafiło także do naszej redakcji.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

69 KOMENTARZE

  • Kandydat w wyborach samorządowych z list Beaty Klimek tylko złożyć gratulacje. Tym powinna się zainteresować prokuratura i organy wymiaru sprawiedliwości. Kto jest odpowiedzialny za powołanie pana Kuźmy do CRK i na podstawie jakich kwalifikacji został prezesem Rady Nadzorczej? Uważam, że pani prezydent musi odpowiedzieć na te trudne pytania.

  • Ostrowianin roku 2016, wielki mistrz i trener, kandydat od królowej do powiatu nagrodzony za niedostanie się stanowiskiem szefa rady nadzorczej CRK (wcześniej członek rady nadzorczej MZK)- swoją drogą co za wyjątkowe kompetencje posiada pan Piotr, żeby nadzorować działalność tak ważnych spółek? Teraz jeszcze większe osiągnięcie sportowe niż wicemistrzostwo Polski w koszykówce mężczyzn – trener kadry Polski (ciekawe kto tę kadrę powołał?), przyjaciel rządzących Ostrowem- królowej i księcia prezesa, a tu taka wtopa? Wcześniej księżniczka Magda, nakradła i zniknęła, teraz? Oj królowa ma jakiegoś pecha, otacza się defraudantami, hochsztaplerami. Kto następny?

  • Czy właściciel CRK, którym jest miasto wydało oświadczenie w tej sprawie, czy miasto uważa, że nie ma żadnej sprawy?

  • W 2018 roku Piotr Kuźma startował w wyborach samorządowych na radnego powiatowego z Komitetu Beaty Klimek. Następnie został Przewodniczącym Rady Nadzorczej CRK czyli posiada funkcje kontrolną nad największą spółką miejską w Ostrowie! Jego „dokonania” na tyle zaimponowały władzom spółki, że został również przewodniczącym ds Sportu przy CRK- odpowiedzialnym za rozdawanie grantów? To trzeba wyjaśnić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 1. Drodzy mieszkańcy zostałem trenerem kadry w pluciu na odległość mam nadzieję że wybierzecie to jako wydarzenie społeczne 2019 roku

 2. Nikodem Dyzma ostrowskiego sportu zwykły oszust nic więcej jeszcze pieniądze z miasta ciągnął szok ale to widać jacy ludzie miastem kieruja

 3. Pani Klimek i przyjaciele. W poprzedniej kadencji, radna z ugrupowania p. Klimek Magda Waliszewska i rozłożony na łopatki klub One time, Sliwiński ledwo co wycofał sie z KPR podobno zostawiając klub w dobrej kondycji a niedawno zaczęły wychodzić smrody, że zawodnicy maja kilkumiesięczne zaległości, Teraz na grubo Kuźma podobno kumpel Prezesa CRK Ziółkowskiego szef Rady Nadzorczej zostaje wydarzeniem roku fakt ze został prezesem kadry a Związek Karate o tym nie wie. Ciekawe kto na niego tak sms wysyłał. Trzeba pogrzebać w bilingach CRK może cos by sie znalazło. To wszystko jakaś jawna kpina..

 4. Interesujące, że żaden z autorów powyższych komentarzy nie miał odwagi podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem. To cecha tchórzy. Można domyślać się tylko, że chodzi o zwykłą zawiść i zazdrość. Znam swojego brata, jego umiejętności i zaangażowanie w to, co robi. Z niecierpliwością czekam na rozstrzygnięcie sądowe, bo tylko tak Piotr może pokazać, że jego wszystkie działania miały na celu promowanie sportu, który kocha i któremu poświęcił się bez reszty.

  • Panie Pawle, brata nie da się obronić, no chyba że po japońsku, bo tu nikt go nie zna, można różne rzeczy powypisywać..

  • Panie Pawle mam nadzieję że wszystko się szybko wyjaśni. I dobre imię Piotra uważam go za najlepszego trenera dla Naszych dzieci. I czekamy ze Synkiem na wznowienie treningów.

 5. Ten konkurs to pani prezydent organizuje czy ktoś inny? Bo to chyba organizator powinien trochę prześwietlić kandydatów.

  • Organizator prawdopodobnie miał i ma treningi personalne u Pana Piotra, czy to mogło mieć wpływ na wynik?

  • Dokładnie, tego się nie pamięta jak poświęcał czas i serducho dla dzieciaków, jak wracali z medalami i rodzice na rękach go nosili z wdzięczności!!! Jak dzieci odbieraly nagrody w mieście i nie tylko to było super,a teraz klapy na oczy i bunt!

  • To tak jakbyś nauczył dziecko wielu pożytecznych rzeczy, a na końcu wydał mu świadectwo którego nikt nie honoruje.

 6. Wspaniały człowiek bardzo oddany pracy !inteligentny pracowity oraz ambitny .Z pewnością jest to stek bzdur zawistnych ludzi i oskarżeń z kapelusza .

 7. Tak Kuźma jest ofiara , poprostu upośledzony biedny . Ostrowianin Roku , prezes spółki miasta i okazuje sie ze nieporadny jak dziecko. Spojrzalem na profil JKAs przecież to fejk konto. Gościu szef organizacj JKAs powklejal siebie na japonskich zdjeciach. Masakra ze Kuzma cisnie kit ze o niczym nie wiedzial dobrze ze chociaz Brtz sie przyznal do sciemy a ciekawe co na to Pani Sensei Joanna K ?

 8. A czy prawda jest,że jedni z rodzicow, ktorzy zamieszani są w całą sprawę, odbierali z córka w ubiegłym roku nagrodę prezydenta, a w zeszłym tyg.odbierali nominacje mlodej zawodniczki jako młody talent w ostrowianinie Roku, które były skutkiem osiągnięć JKAs? Jeżeli tak,to wstyd dla tych rodziców i żal tej byłej zawodniczki?

 9. A może by tak poczekać aż oskarżenia przeciwko p Piotrowi się potwierdzą!!! po komentarzach widzę że każdy już zapomniał ile zaangażowania i pracy p Piotr wlozyl by szkolić państwa dzieci. Jestem przekonana że p Piotr obroni swoje dobre imię!!!! Jestem z Panem!!!

 10. Nentwich, Kędzia, Florczak i Doliński oto nazwiska, których dzieci startowały w zawodach jako JKAs w Berlinie na Belin Open karate WKF 16.02 br., później również inni zawodnicy 16 marca mieli taką możliwość.Każdy z rodziców wyraził zgodę na wyjazdy i uczestnictwo, laury zebrali, a później sami się wyłączyli z JKAs!!! Żenada!!!

  • Szanowny Rodzicu. obserwatorze jak pewnie dobrze wiesz bo jesteś obserwatorem to nikt się z niczego nie wyłączy, tylko Trener Piotr Kuźma sam rozwiązał swoją sekcję po spotkaniu z rodzicami w dniu 4 marca 2019r . Żenadą jest to że miał czelność i odwagę w dniu 22 marca odebrać tytuł kadry narodowej, którą sam zamknął w dniu 4 marca. Jeśli chcesz porozmawiać to zapraszam do kontaktu i przedstawienia się Pozdrawiam Waldemar Nentwich

  • Panie kochany to jakim cudem zaprowadzalam własne dziecko w tym tygodniu na treningi? Nie pamięta Pan rozmowy na grypie rodziców, gdzie była rozmowa z Pana udziałem?

 11. Wstyd nam za Michałą Bartza, którego Kuźma uważał za autorytet, a który jak widać poprowadzi zajęcia w klubie i przejął zajęcia w klubie fitness. Panie Bartz, wyrzekłeś się Pan organizacji ale profitów i tytułów których Pan byłeś największym beneficjentem już NIE!!!!Pan jest autorytetem?chyba na siłę stworzonym przez 5 osób w nowym klubie?Wstyd za PANA W ŚWIECIE KARATE, WSTYD BO NIE MA PAN NIC Z SAMURAJA. Życzę mądrzejszych wyborów!!!

  • Już tak abstrahując od tego co zrobił.. zdjęcia z nowego klubu , Bartz przypatrz się temu i usuń to! Pierwszy rządek dzieci, za nimi ich rodzice, a tam wśród dzieci kryje się mały miszczunio sensejek, nie odróżniający się zbytnio wzrostem od dzieci, a tak bardzo odróżniający się wzrostem od rodziców, nota bene głównie kobiet! 😀 😀 Budzi marny respekt…

 12. Nie znam szczegółów tej sprawy w odróżnieniu od innych komentujących – nisestety złych słów nie da się cofnąć i niejednokrotnie wyrządziły wielką krzywdę osobom niewinnym. Mogę powiedzieć tylko tyle że Piotr wiele razy bezinteresownie poświęcał swój czas dla dzieci nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia.

 13. Po wielu próbach spotkałem się dzisiaj z Piotrem i w trakcie rozmowy chciałem , aby odniósł się do zachowania p. Michala Bartza, odmówił, argumentując, że musiałby wypowiedzieć się źle, a nigdy by sobie na to nie pozwolił…. ale był wyczuwalny smutek i rozczarowanie. Nawet po tym wszystkim co go spotkało w ostatnim czasie ani jednego złego słowa, ani JEDNEGO w strunę człowieka , który wyrządził mu tyle krzywdy…….a wcześniej tyle zyskał!!!! BRAWO PANIE BARTZ , SHIHANIE Z JKAs-u!!!!

 14. Panie Nentwich, w rozmowie na grupie spolecznosciowej „RODZICE KKT” w ktorej czynnie Pan bral udzial w dniu 05.03, oraz na spotkaniu w tym samym dniu, wyraznie zostala sprecyzowana przyszlosc klubu. Z faktami i datami sie Pan mija ale juz wkrotce bedzie mial Pan okazje odniesc sie nawet do screenow swoich wlasnych wypowiedzi. A czelnosc to ma Pan krytykowac czlowieka bez ktorego ciezkiej pracy i poswiecenia nie mialby Pan w tym temacie co napisac. Przykro mi ze sie poznalismy i tak po ludzku zal mi Pana i to bardzo.

 15. Kuźma Team to cały ostrów i region. Pokażmy że ludzka zawiść nie może wygrać z tytaniczną pracą dla innych poświęcając całego siebie. Jestem Kuźma choć nie znam Pana Piotra! Tak, moja odpowiedź to jest Kuźma. I cała moja rodzina jest rodzina Kuźma!

 16. Ja do tych wszystkich zainteresowanych tą sprawą i piszących komentarze a najmniej wiedzących. Pan Piotr przez wiele osób nadal wychwalany i popierany na ostatnich zawodach w Niemczech dla lepszej reklamy i pogłosu kazał ustawić się do zdjęcia 3 osobie w celu pokazania iż w zawodach brało udział więcej uczestniczek niż tylko 2, a wzięcie sobie medalu ze stołu i wręczenie je dziecku mówiąc że ci się należy- gdzie dziecko tak naprawdę nie zdobyło żadnego miejsca w konkurencji to chyba żenada. To może te 200 medali zdobyte w ciągu 4 lat to również zostały w ten sposób zdobyte.

 17. Ja do tych wszystkich ludzi piszący komentarze i wypowiadających się na temat tej sprawy. Na ostatnich zawodach w Niemczech Pan Piotr tak chciał poprawić swoją medialność i prestiż, że kazał się ustawić do zdjęcia 3 osobie pomimo że w konkurencji brały udział 2 osoby. A uczestnikowi który nie zdobył żadnego miejsca dał medal który zabrał ze stołu z medalami i pucharami mówiąc masz bo ci się należy. To te 200 medali może zostało zdobyte w ten sam sposób.

 18. Zacytuje Pana Kuźmę po Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy w 2016 r. „Na mistrzostwach świata w Bydgoszczy nasz klub miał dwójkę przedstawicieli w kata indywidualnym i drużynę startującą w kumite drużynowym. To niebywałe osiągnięcie, ale każdy zawodnik naszego klubu wrócił do Ostrowa z medalem. Jedno złoto i dwa brązowe medale to ogromny sukces dla naszej sekcji karate – mówi Piotr Kuźma, trener i założyciel Karate Kuźma Team”
  Otóz podczas tych Mistrzostw Pan Piotr Kuźma w zespole zajął III miejsce na 4 uczestniczące zespoły, ale w karate nie walczy sie o III miejsce tylko przyznaje dwa równorzędne III miejsca. Jak wynika z komunikatu Pan Piotr Kuźma z kolegami nie wygrał żadnego pojedynku (walki). Drugi medal brązowy zdobyła Joanna Kondoł. W tej konkurencji tylko 3 zawodniczki startowały, a więc znowu brak zwycięstwa. Trzecim reprezentantem był Michał Bartz który został mistrzem Świata wygrywając jedną walkę, ponieważ dwóch startowało. Jako ciekawostkę podam, iż w imprezie startowało 761 zawodników a rozdano 719 medali!!! Tak wynika z komunikatu załączonego w linku: https://www.sportdata.org/karate/set-online/popup_main.php?popup_action=results&vernr=2289&active_menu=calendar
  „To niebywałe osiągnięcie, ale każdy zawodnik naszego klubu wrócił do Ostrowa z medalem. Jedno złoto i dwa brązowe medale to ogromny sukces dla naszej sekcji karate – mówi Piotr Kuźma, trener i założyciel Karate Kuźma Team” Bez komentarza to zostawiam. Oczywiście zwycięstwo w kategorii wydarzenie roku 2018 dla pana Piotra Kuźmy, gdzie zwycięża z wicemistrzostwem koszykarzy BMSLAM Stal i Mistrzostwami Świata w Szybownictwie również pozostawiam bez komentarza i z rozbawieniem przeczytam odpowiedź, że to tłumy kibiców oddały głosy…

 19. Co na to wszytko pseudo-sensei J. ? Niedawno wschodząca gwiazda ostrowskiego klubu. Nie tak dawno na łamach tego portalu w niebo głosy wychwalała KKT a przy okazji krytykując poprzedni klub w który tyle lat trenowała. Pani J. tak samo jest współwinna zaistniałej sytuacji jak pozostała dwójka „mistrzów”-wstyd mi za Panią…

 20. Niestety to wszystko co ten gość wyprawia może być prawda kiedyś też mnie tak potraktował oraz moje dzieci i wiem że takich rodziców jak ja jest więcej.
  Wstyd

 21. Mnie nie zdążył nabrać na swoje gierki o na szczęście dziecku się znudziło karate A po czasie się okazało że Pan był nie miły- Dziękuję że Pan był niemiły bo też bym był ofiarą A za strój też przepłaciłem- sprawdzałem w necie. Kłamca i cham.
  A jaki filozof do tego. Więc te wpisy wybielajace jego osobę są pisane przez jego moscia albo nową partnerkę-oszustkę

 22. Witam nie znam się na tym sporcie ale znam różne dziwne wybryki tego pana .
  Miałem kiedyś okazję spotkania się z nim co prawda w innej sprawie ale też zostałem oszukany. Smiech na sali facet ma bujną wyobraźnię i nikt nie ma o nim dobrego zdania, do tego tyle przekrętów z jego strony i jeszcze dostaje nagrodę. Wielkie BRAWA. Czytam te artykuły i jak dla mnie gość jest zwykłym D…em .Raz nic nie wiedział i jest ofiarą a w następnym artykule pisze ze oskarzenia sa bezpodstawnie bo wszystko było prawnie zorganizowane. Dla każdego ma inne wytłumaczenie więc pytanie czy to samuraj który popełni sepuku czy gejsza która dała D…y.
  Tak czy siak nikt nie ma dobrego zdania na temat tego gościa, zdała od dzieci z nim przecież ktoś taki lepiej aby z dziećmi nie miał kontaktu.

 23. A co na to wszystko nasza najukochańsza, całuśna i przytulaśna Królowa? Przecież to jej wspaniały rycerz? A co na to przyjaciel samurajów książę oberprezes? Przecież to jego przyjaciel. Obdarowany funkcjami, najwyższym zaufaniem i kasą? Co państwo na te zarzuty? Cisza? Rachunki że rozejdzie się po kościach? Właśnie zaczyna się proces poprzedniej psiapsiółki Królowej, byłej radnej Magdaleny W. A co z zarzutem defraudacji pieniędzy miejskich? Przecież wiadomo, ze to nie klub One team tylko ona po prostu je ukradła. Co na to Królowa? Cisza?

 24. Kilka organizacji karate ma informacje o wyczynach rodzicow dzieci ktore reprezentowaly klub KUZMY i tylko obserwuja podobnie jak inni i my gdzie pojawia sie zgloszenia? Mozecie jezdzic jak koledzy z Pyrzyc po wielkopolskich wioskach, ale w zadnym waznym turnieju wasze dzieci nie wystartuja i to przez Was! A Kuzma? Jego zgloszenia juz widac, a jak Was pograzy na wokandzie dodatkowo bedzie jezdzil za WASZE! Warto bylo Panie i Panowie RODZICE? Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka krzywde zrobiliscie dzieciom i jaka kara czeka na Was! Jak myslicie dlaczego Kuzma cierpliwie znosil WASZE zachowanie i inwektywy w swoja strone tak dlugo? Najpierw powinniscie przeprosic wlasne dzieci, a za chwile bedziecie przepraszac innych i jeszcze za to placic!
  Pozdrawiam

 25. A to było tak. Jeden Pakistańczyk stworzył sobie stronę internetową. http://www.wckf.org/view-member-detail.php?id=815. I tam przyjmował zapisy do światowej organizacji przez niego założonej. I jeden pan się do tej organizacji zapisał jak mniemam. Potem ta organizacja mistrzostwa różne organizowała wpisowe pobierając. Resztę znacie z artykułu. A ludzie się dziwią, że jedna starsza pani pieniądze przez okno fałszywemu policjantowi wyrzuciła.

 26. Pan Bartz pokazuje po raz kolejny,ze jest jeszcze mniejszy niz w rzeczywistosci. Na szczescie pamietamy jak bardzo popieral pan Pana Kuzme w wyborach.jak wychwalal pan ten klub i ile profitow mial pan dzieki niemu. Mistrz?chyba w dwulicowosci i hipokryzji

 27. Wpisy na temat innych uczestników zajęć oraz wybielajace Panią J. I Pana K. Są dokonywane przez nich samych więc nie ma sensu poruszać w sposób anonimowy tej sprawy. I tak im na sucho te oszustwo nie pójdzie szkoda tylko że nie będą w jednej celi.
  Jak czytam te pochwały wspaniały człowiek o wielkim sercu to mi się rzygać chce jak można samemu sobie słać takie fanfary za takie oszustwa jakiś niedorobiony trener
  W każdej dziedzinie sportu są wyniki i nikt o nikim nie pisze w ten sposób.
  Złodziej pełen kompleksów i do tego bez wstydu jeszcze nam pisze że chce się dogadać cham jeden .

 28. A co z sensei Joanna K. czy nadal uczy dzieci ? A jej nagroda za trenera roku 2018 czy Piotr K. dal jej uprawnienia trenerskie w sporcie karate? Czytam i widzę że Ostrów już wygasza sprawe , za chwile Piotr K. wyplynie w innej miejskiej spółce.

 29. Teraz kreuje się na ofiarę – że niby został oszukany przez JKAs. A dlaczego nie startował na żadnych liczących się zawodach w kraju? Aby dowiedzieć się ze z JKAs jest coś nie tak wystarczy wujek google i kilka minut szperania. Zachęcam do zajrzenia na profil FB JKAs (to od razu wygląda na „fejk konto”. Wielki poszkodowany – OSZUST i tyle. Wcześniej ściemniał jaki to wspaniały teraz jaki to poszkodowany. A tak jak ktoś już pisal wcześniej – gdzie miasto i organizatorzy tych wszystkich plebiscytów? Wystarcz przy zgłoszeniu napisać ze jest się mistrzem świata? Wystarczy sobie w domu wydrukować dyplom? Nikt tego nie weryfikuje? Już nie wspomnę o tym, że organizował mistrzostwa Polski (na których startował tylko jego klub 🙂 ) na którym gościem honorowym była Pani Prezydent……..

 30. Przyjrzyjcie się lepiej tzw. Wielkopolskiej Lidze Karate. Kto ją organizuje ? Według jakich przepisów sportowych karate się odbywa ? Kto tam sędziuje ? Czy ktoś słyszał o tym tworze we władzach karate województwa i kraju ? Czyżby Kuźma Team na większą skalę ?

 31. Przyjrzyjcie się lepiej tzw. Wielkopolskiej Lidze Karate. Kto ją organizuje ? Według jakich przepisów sportowych karate się odbywa ? Kto tam sędziuje ? Czy ktoś słyszał o tym tworze we władzach karate województwa i kraju ? Czyżby organizacyjny Kuźma Team na większą skalę ?

 32. A kto wielkopolskiej ligi dostał tytuł wyróżnionego mieszkańca roku, jak pan Kuźma tytuł ostrowianina? Komu władza miasta klaskała i kibicowała i wychwalała pod niebiosa, dając dofinansowania, a może któryś z jej członków zasiadał w radzie miasta? Kuźma mówi, że prawda sama sie obroni. A tutaj lepiej powiedzieć, że kłamstwo ma krótkie nogi, tak jak i jego miszcz i mentor 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick