Piorun uderzył w ich dom. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców

1
Burza, która nawiedziła region 29 sierpnia tego roku okazała się tragiczna w skutkach dla rodziny z Kobylina. W ich dom uderzył piorun, który wywołał pożar, niszcząc ich dobytek. W budynku mieszkała sześcioosobowa rodzina, która straciła najpotrzebniejsze rzeczy. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.

Pożar wywołany przed uderzenie pioruna niemal całkowicie zniszczył dom sześcioosobowej rodziny. Dwóch chłopców w wieku 7 i 14 lat, ich rodzice, babcia i prababcia zostali praktycznie z niczym. Gmina zapewniła pogorzelcom lokum zastępcze jednak rodzina marzy, by wrócić do swojego domu, który należy do niej od pokoleń.

CZYTAJ: Dom stanął w płomieniach od uderzenia pioruna [ZDJĘCIA]

Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu. – „Dom jest stojąca pamiątka po moim dziadku. Sam go budował. Był stolarzem dlatego większość rzeczy typu drzwi, schody, boazeria, stół, była wykonana przez niego. Dlatego chcą tam wrócić, wrócić jak najszybciej to będzie możliwe. Babcia ma 83 lata. Wiemy juz ze potrzeba zalać nowe stropy, skuć ściany, zrobić całą elektrykę, hydraulikę, nowe okna wymienić. Dosłownie wszystko. Potrzebujemy środki na odbudowę, potrzebujemy materiałów, może dobrych ludzi do pracy przy odbudowie. Każda złotówka jest na wagę złota więc proszę o pomoc. Pomoc by moja babcia mogła wrócić tam gdzie żyła całe życie, by kuzynka z rodziną i ciocia mogły spokojnie żyć „na swoim” – czytamy na stronie zbiórki.

LINK DO ZBIÓRKI

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. W XXI wieku budynki zapalają sieęod piorunów, to poco sa piorunochrony dla ozdoby czy podniesienia kosztów budynku, Czy w ogóle jest ktoś kto sprawdza działanie tych instalacji, bo po tylu latach ma prawo przestać działać i po to należałoby ją sprawdzać. Pozdrawiam. A jeszcze jedno do czego służą ubezpieczalnie czy tylko do pobierania składek czy oni nie powinni sprawdzać zabezpieczeń i wypłacać ubezpieczenia .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick