DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Piłkarze Pogoni rozchwytywani. Telefony z drugiej ligi się rozdzwoniły

Świetna runda wiosenna w wykonaniu Pogoni Nowe Skalmierzyce unaoczniła obserwatorom, że pod Ostrowem gra wielu dobrych zawodników, którzy prezentują bardzo wyrównany poziom. Efekt? Wiele telefonów z II-ligowych klubów z zaproszeniami na testy.

Jak będzie wyglądał skład Pogoni Nowe Skalmierzyce na najbliższy sezon? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi, choć w klubie nie przewidują rewolucji kadrowej. Ze spokojem podchodzą też do skali zainteresowania, z jakim spotkali się piłkarze tego pierwszego zespołu. Filip Szewczyk odszedł do KKS-u Kalisz, ale to nie jedyny piłkarz, który znalazł się na radarze lepszych zespołów. Nie ma już w niebiesko-białych barwach Jakuba Golińskiego, Mateusza Ludwikowskiego, Adama Majewskiego, Łukasza Borowika, Piotra Józefiaka, Kacpra Bałamącka. Na testy pojechali też Kamil Zadka, Krystian Szczepaniak i Jakub Pawlik. – Część się testuje, część już się testowała, część już nie jest naszymi zawodnikami. Myślę, że taka jest kolej rzeczy. Lepiej mieć takie problemy, że ktoś ma odejść, bo to by świadczyło o tym, że prezentujemy odpowiedni poziom sportowy i ktoś się interesuje tymi zawodnikami i to jest cały czas w kategoriach naszego rozwoju – podkreśla Łukasz Bandosz, trener Pogoni.

Klub nie zmienia filozofii, która doprowadziła pierwszy zespół do III-ligowych rozgrywek. Zarząd nadal planuje stawiać na najlepszych graczy z regionu, ale tylko na tych, którzy mają rozsądne oczekiwania finansowe. Rozsądne, czyli takie, które nie wprowadziłyby chaosu organizacyjnego w drużynie i pozwoliły na domknięcie budżetu.

Na razie nie zapadły decyzje dotyczące wzmocnień pierwszego składu. Nie jest jednak tajemnicą, że na pierwszym treningu było obecnych 8 testowanych graczy w tym piłkarze Jaroty Jarocin, który spadł do wielkopolskiej IV ligi. Łącznie trenowało 31 piłkarzy. Nie wszyscy zostaną, ale być może kilku z nich będzie niebawem walczyło o punkty dla Pogoni w nowym sezonie.

W sobotę zespół pokonał w pierwszym sparingu MKS Piast Żmigród 3:2.
Bramki: Grzegorz Wachowiak, Kamil Zadka, Adam Zadka

Skład Pogoni (I połowa): bramkarz (zawodnik testowany), Grabowski, Pawlik, Wachowiak, Lis, Szczepaniak, Majerz, Palat, zawodnik testowany, K. Zadka, Dymarski.
II połowa: bramkarz (zawodnik testowany), Kaczmarek, Zawodnik testowany, Kalinski, zawodnik testowany, Sztukowski, Sztukowski, zawodnik testowany, Wilgocki, zawodnik testowany, A. Zadka, zawodnik testowany, Mikulski.
Nieobecni (urlop): Wasiluk, Pinkowski, Nogaj.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz