Pikieta nauczycieli na rynku [ZDJĘCIA]

39
Czwartkowy wieczór w Ostrowie Wielkopolskim stał pod znakiem pikiety nauczycieli, którzy zgromadzili się na rynku, by zaprotestować m.in. przeciwko niskim wynagrodzeniom.

Pikieta na ostrowskim rynku, w której wzięło udział co najmniej kilkadziesiąt osób, odbyła się po spotkaniu z Michałem Wawrykiewiczem – adwokatem oraz współtwórca inicjatywy “Wolne Sądy” i Komitetu Obrony Sprawiedliwości. W jego trakcie nauczyciele mogli poznać prawne aspekty związane ze strajkiem oraz przepisy dotyczące wypłacania wynagrodzeń podczas strajków, a także tego, jak reagować na ewentualne kontrole policji podczas protestu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

39 KOMENTARZE

 1. 45
  52

  I super, niech walczą. Należy im się szalenie. Praca po pracy, wieczne wydawanie własnych pieniędzy na pomoce, człowiek który nie zna nauczyciela nie ma pojęcia o tym zawodzie.

 2. 42
  49

  Brawo nauczyciele jesteśmy z wami .Nie odpuszczać . Biorą was na wytrzymałość. Kaczyński cofa Polske i Polaków zamiast isc do przodu. Rozdaje kase bo myśli ze będą ludzie na PIS głosować i wybory wygrają . Nie tedy droga panie Kaczyński . Stosuje pan metody komunistyczne. Ubliżał pan Polakom , nazwał od Mord i kanalii a teraz pan szuka głosów ,żeby wygrać.POlacy już się na panu poznali .Ja nie będę głosować na ten rząd i na ludzi z PISU

 3. 51
  32

  To jest strajk polityczny!!. Ciekawe co by powiedział prezes jakiejś firmy gdyby pracownicy zażądali 1000 zł od zaraz…??!! Moja rada jeśli nie odpowiada im kasa niech zmienią pracę

  • 7
   8

   Masz rację- nauczyciele do Biedronki na kasę, a kasjerki do przedszkoli i szkół uczyć wasze dzieci. Bedzie wesolo. A ubiegając następne oświadczenie- wiesz ilu nauczycieli czeka w PUP na pracę? Dane zbliżone do zera. No ale podobno mamy w Polsce za dużo nauczycieli. Wystarczy zrobić klasy 40 osobowe jak za komuny i będzie git. Tylko czego nauczą się wasze dzieci?

  • 12
   6

   Popieram Alterego. Kto im się kazał uczyć takiego zawodu. Nie podoba się to się zwolnij. Idź do biedry albo Lidla. Tam dopiero zobaczysz jak się ciężko pracuje za 2 tysie miesięcznie, a jak nie to zagranicę zapraszam

 4. 42
  20

  Teraz tacy odważni, a większość już robi sobie historię choroby, żeby od września wziąć roczny PŁATNY urlop, na fikcyjne podratowanie zdrowia. Powinni takich zweryfikować czy ta choroba to przypadkiem nie symulacja choroby.

 5. 22
  15

  W wielu szkołach nauczyciele się rozchorowali, a lekarze wyciągnęli pomocną dłoń wystawiając lewe zwolnienia gdy się okazało, że za strajk Broniarz i nikt inny im nie zapłaci.

 6. 30
  12

  KOD-eraści i opozycja totalna znów poczuła wiatr w żagle. Szkoda mi tylko młodzieży, a w szczególności tegorocznych maturzystów, którzy do dziś nie wiedzą czy będą sklasyfikowani i czy matury się odbędą, bo terroryści zBROdNIARZa są zdolni do wszystkiego.

  • 4
   9

   Pomyśl dalej mądralo. Pomyśl o dzieciach i młodzieży do których wrócą nauczyciele bez podwyżek, jeśli przegrają strajk. Z pewnością przypomną sobie o powołaniu, misji itp I będą promienni, uśmiechnięci i życzliwi dla twoich milusińskich. Pamiętam jedną taką panią w jednym przedszkolu. Dzieci płakały, kiedy miały z nią zostać. Ale będzie miło, słodko i wesoło. Ma być szkoła przechowalnią- będzie. I to będzie prawdziwy efekt tej fantastycznej reformy oświaty i takiego traktowania nauczycieli. W końcu łatwiej rządzić ciemnym ludem wg klasyka. Jaki powinien być ideał Polaka wg hitlerowców? Powinien umieć czytać, pisać, liczyć do 100 i być użytecznym dla państwa.

 7. 26
  10

  Czy gdy rząd da belfrom 1000 zł podwyżki każdemu jak leci, to i jakość wykonywanej przez nich pracy będzie wyższa? I kto to i w jaki sposób wyegzekwuje? Dyrektorzy powoływani przez Rajskiego albo Klimek?

 8. 11
  9

  Zdjęcia powinny być takie jak w sklepie spożywczym robione niesfornym klientom robionym przez Gajosa z komedii Barei.

 9. 20
  13

  Nauczyciele pozazdrościli ekologicznej karmy dotowanej przez UE dla świń i krów. Może należałoby ich dopuścić do koryt tych mądrych i pożytecznych zwierząt.

 10. 26
  20

  Ja jako rodzic dwójki dzieci jedno w 8 klasie drugie w klasie maturalnej zrzekam się 500+ na rzecz nauczycieli, żeby im nie było żal i żeby dzieciaki dokończyły swoją edukację w tych szkołach. Potem oczywiście zawieszę darowiznę i pozwę bezczelnych belfrów do sądu za dodatkowy stres i niepewność mój i moich pociech.

 11. 40
  14

  Średnie zarobki nauczycieli w szkołach średnich w ostrowie :
  dyplomowany – ponad 5500 zł brutto
  mianowany – ponad 4300 zł brutto
  To jest mało za 18 godzin pracy w tygodniu ? za wolne dni w wakacje, przerwy świąteczne, roczny płatny urlop za na podratowanie zdrowia?
  Skandal !!!!
  Dlaczego nasze dzieci są waszymi zakładnikami ?? Dlaczego nie wypełniacie swoich obowiązków ? Dlaczego macie gdzieś swoich uczniów którzy potrzebują wsparcia w czasie egzaminów .
  Służby skarbowe już otrzymały wytyczne co robić z donosami na nauczycieli którzy kasują za korepetycje i nie płacą podatku. ZUS podobnie ponieważ okazało się że część nauczycieli nagle zachorowała.
  Jednym słowem grupa społeczna nauczycieli nie cieszy się nigdy nie będzie cieszyła się szacunkiem. Jak może mieć szacunek to kogoś kto ma gdzieś swoich wychowanków i swoje obowiązki.
  Drżyjcie także szkoły z małą liczbą uczniów w których strajkują nauczyciele które przynoszą straty samorządom. Nie ma was , nie uczycie, więc jesteście niepotrzebni.

  • 7
   16

   18… proszę się poinformować. A gdzie rady pedagogiczne, kolka, zajęcia wyrównawcze, dyskoteki, sobotnie festyny, wywiadówki, sks, turnieje, sprawdzanie i szykowanie prac klasowych, szkolenia… dzieci szykują się na egzaminy kilka lat, a nie ostatni tydzien przed. O powyższych kwotach nie wspomnę bo to również wynik niewiedzy. Mam dziecko w pierwszej klasie i widzę ile jego Pani spędza w szkole. Brawo dla niej i innych. Trzymam kciuki

 12. 14
  23

  Brawo nauczyciele ,tak trzymać ,rząd stać na rozdawnictwo , ale dla nauczycieli kasy brak . Dziwna sprawa. Na byki, krowy ,i świnie kasa jest A NA BARANY KTÓRYCH W POLSCE NIE BRAKUJE TEZ KASA JEST ?

 13. 8
  22

  Dziś nie powinniśmy poddać się narastającj fali frustracji i gniewu. Nie ważne czy jesteśmy za czy przeciw podwyżkom dla nauczycieli. Powinniśmy wywrzeć na rządzie PiS presję aby usiedli i rozmawiali z nauczycielami i szukali rozwiązań. Codziennie – do skutku. Odkładanie rozmów na 2 tygodnie to nie tylko olewanie nauczycieli. To robienie sobie jaj również z rodziców i dzieci. Wyjdźmy wspólnie na ulice naszych miast i nawołujmy rządzących do podjęcia rozmów natychmiast. Nie po świętach. Nie dajmy się skłocić i zmanipulować. Nikt z nas nie odpuściłby gdyby był ignorowany. Nauczyciele nie powinni odpuszczać. A rząd powinien mieć odwagę i determinację do rozwiązania sporu. Dziś uważam, że rząd bierze nauczycieli na przetrzymanie, może im się odechce. Nie poddawajcie się, wyjdzie na ulice a wielu rodziców, dziadków i uczniów pójdzie z Wami.

 14. 27
  11

  Żenujące to jest.Inni ciężko pracują po 40 lub więcej godzin w tygodniu,a nauczyciele jeszcze by chcieli wynagrodzenie za dni strajku.Paranoja.Zapraszam do pracy.W tym strajku nie chodzi o dobro dzieci ani o lepsze warunki nauczania tylko o pieniądze.Inni zarabiają mniej za ciężką pracę i nie narzekają.W głowach się poprzewracało.

 15. 18
  4

  A jak dostanę podwyżki to będą lepiej uczyć ? – jeżeli tak to się opłaci bo wtedy nie będą pobierali za korepetycje ponieważ nie będzie korepetycji 🙂

 16. 16
  2

  Tyle słów, a żadnej rzeczowej dyskusji. Powiedzmy to otwarcie, podwyżka, jeśli nawet będzie, nie rozwiąże problemu na dłuższą metę. Przy 18- godzinnym pensum żaden budżet nie udźwignie ciężaru wysokich wynagrodzeń nauczycieli. Proszę nie wyliczać zebrań, poprawiania klasówek, wycieczek, itp. W innych krajach nauczyciele też to robią. Poza tym, wielu nauczycieli ma nadgodziny. Czy wobec tego pracują 60, 80, a może 120 godzin tygodniowo? Bezsensem jest natomiast produkcja różnego rodzaju raportów, analiz i innych papierków, których nikt nie czyta. Przy likwidacji tego rodzaju bezsensownych zadań, 24 godzinne pensum jest rozsądnym rozwiązaniem, które powinno być poddane pod dyskusję (oczywiście nie 5 minut przed rozpoczęciem strajku). Tym wszystkim gorliwie popierającym strajk w imię dobra dzieci i nauki polskiej zwracam uwagę, że jednorazowa podwyżka wynagrodzeń w żadnej mierze nie poprawi jakości nauczania.

 17. 3
  3

  tej gosciu czy ty slepy jestes czy lewak zaj..ny popatrz na ostatnie 4 lata rzadów Pisu nie musze ci chyba tłumaczyc lewaku ze na standardy które wprowadził PiS ludzie czekali od chwili okragłego stołu nareszcie zydo komuna ma sie czego bac banda złodzieji popapranców chciałaby wrócic do koryta nie doczekanie twoje a nauczyciele to najgorsza grupa zawodowa smierdzace lenie

 18. 12
  4

  Nauczyciel dyplomowany (których jest większość)zarabia ok. 5600zl ,są tacy którzy mają półtorej etatu ,co z kolei się wiąże z jeszcze większymi poborami. Rząd oferuje 15% podwyżki i jeszcze im mało.Emeryci dostali niecałe 3% urzędnicy 4% natomiast mundurowi niecałe 500netto i wszyscy siedzą cicho. Na szczęście nie wszyscy nauczyciele popierają strajk bo dla nich dzieci są najważniejsze .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick