DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pijany spowodował kolizję i próbował uciec. Obywatelskie zatrzymanie w powiecie pleszewskim

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Kościelnej w Kowalewie (powiat pleszewski). 42-latek kierując samochodem marki Renault, nagle zatrzymał się i zaczął cofać. Uderzył w samochód marki Mini, którym kierowała 18-latka. Po uderzeniu odjechał z miejsca zdarzenia. Młoda kierująca pojechała jednak za nim. – Gdy zatrzymał się na parkingu, pokrzywdzona podeszła do niego i poinformowała go, że spowodował kolizję. W momencie gdy kobieta dzwoniła na policję, kierowca renaulta, próbując odjechać z miejsca, ponownie uderzył w jej samochód – informuje st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Mężczyzna został ujęty w Korzkwach przez trzech mężczyzn. Przybyli na miejsce policjanci zbadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że w jego organizmie jest 1,8 promila alkoholu. Na kierującego sąd nałożył już wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów.

Obywatelskiego zatrzymania dokonano także w Brzeziu. Tam zauważono, że jadący samochodem marki Renault, ma problem z utrzymaniem prostej lini jazdy. Świadkowie udali się za nim, by go zatrzymać. Udało się to dopiero w momencie, gdy mężczyzna zjechał na stację paliw, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał na pole. – 31-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie 4 promile alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje st. asp. Kołaska.

Obaj kierowcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz