Pierwsza zakażona koronawirusem z powiatu jarocińskiego

3
Fot. Pixabay
Kobieta w średnim wieku, która przebywa w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej to pierwsza zakażona koronawirusem z powiatu jarocińskiego. Kolejne osoby, u których wykryto chorobę COVID-19 to cztery osoby z powiatu poznańskiego i jedna z czarnkowsko-trzcianeckiego.

64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdziło przed godz. 18.00 Ministerstwo Zdrowia. Sześć z nich dotyczy osób z województwa wielkopolskiego. Wśród nich jest osoba z powiatu jarocińskiego, u której stwierdzono chorobę COVID-19 wywoływaną wirusem SARS-CoV-2. To pierwszy przypadek zachorowania jeśli chodzi o mieszkańca tego powiatu. – To kobieta w średnim wieku. Jej stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

CZYTAJ: Co z Wielkanocą i święceniem pokarmów? Jest odpowiedź

Cztery kolejne potwierdzone przez resort przypadki to osoby z powiatu poznańskiego. To młoda kobieta, która w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem; młody mężczyzna w stanie dobrym jest na kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną; starszy mężczyzna w stanie dobrym, który przebywa w kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną; mężczyzna w średnim wieku także w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Wrócił z zagranicy, gdzie doszło prawdopodobnie do zakażenia – dodaje rzecznik prasowy WUW w Poznaniu. Ostatnim pacjentem, u którego stwierdzono koronawirusa jest mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. On również miał kontakt z osobą zakażoną.

Jak wynika z najnowszych danych, w tej chwili w Wielkopolsce jest 36 osób zakażonych koronawirusem. Dwie osoby zmarły. Ostatnią ofiarą śmiertelną jest 37-letnia kobieta, o której pisaliśmy w niedzielne przedpołudnie.

Z danych jarocińskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (niedziela, godz. 12.00) wynika, że jedna osoba z powiatu jarocińskiego była hospitalizowana. To mieszkaniec, który został zatrzymany w Warszawie wśród osób wracających z zagranicy. Na razie nie ma potwierdzenia, czy na pewno chodzi o tę samą osobę. Oprócz tego 125 osób z tego powiatu jest objętych kwarantanną, a 73 – nadzorem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bądźcie odpowiedzialni! Zostańcie w domu!
    Przetrwamy ten trudny czas, który pozostawi po sobie głęboki ślad, pokonamy koronowirusa i odzyskamy nasz cudowny świat, a nasze dzieci znowu będą się śmiać, jakby nigdy nie istniał ten potworny, mroczny fakt, że epidemia opanowała cały świat!

  2. Jak można zostać w domu jak mahle zamknięte w obawie przed epidemia a ponad 100 pracowników buduję tam hale narażając swoje życie. Zamykają urzędy w Ostrowie i w Polsce a ludzie pracują przy budowie hali sportowej czemu nikt się tym się nie zajmie. Czy pracownik budowlany jest pracownikiem niskiego sortu

  3. Pracownik budowlany jest pracownikiem niskiego sortu to kim jest w takim razie kierowca czlowiek ktory wozi towary by ,, inni mieli co do garnka włożyć ” Bogiem ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick