Pieniądze dla seniorów i na politykę społeczną

0
Prawie milion złotych dla ostrzeszowskich seniorów i polityki senioralnej w mieście – takie dofinansowanie otrzymał tamtejszy samorząd ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na sprzęt rehabilitacyjny i doposażenie Klubu Seniora „Bratek”.

„Nie jesteśmy sami – kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i rodzin z gminy Ostrzeszów” to projekt zakładający rozszerzenie działalności Klubu Seniora poprzez doposażenie pomieszczeń placówki, ale też organizację zajęć dla jego członków. – To m.in. zajęcia z radcą prawnym, z dietetykami, z ludźmi, którzy pomogą im w kwestiach takich prostych administracyjnych. ten program pozwoli nam także poszerzyć krąg osób, które z tego klubu seniora będą mogły skorzystać, ponieważ w programie zapisaliśmy dofinansowanie dowożenia uczestników na zajęcia. Nie będzie to tylko stricte grupa ludzi, która mieszka w pobliżu domu seniora, ale też z terenu całej gminy – tłumaczy Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

W ramach tego projektu zostanie dofinansowana też polityka senioralna w mieście – Ostatni element programu to zatrudnienie kolejnego asystenta rodziny, który jest bardzo ważna instytucją, bo wspomaga rodziny, które z różnych powodów mają swoje problemy – dodaje burmistrz Jędrowiak.

Działania polegają też na realnych zakupach – tym razem sprzętu rehabilitacyjnego, który będzie wypożyczany bezpłatnie seniorom, a po zakończeniu programu – dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Projekt „Nie jesteśmy sami – kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i rodzin z gminy Ostrzeszów” został dofinansowany kwotą ponad 916 tysięcy złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zarządzanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick