Personel wciąż na kwarantannie, ale oddziały ruszają – sytuacja w kaliskim szpitalu

0
Sytuacja w kaliskim szpitalu wydaje się powoli wracać do normy chociaż do ideału jest jeszcze daleko. Zamknięte oddziały były pokłosiem pozytywnych wyników badań u pacjentów i personelu kaliskiego szpitala. Choć część pracowników placówki wciąż pozostaje na kwarantannie, oddziały powoli wracają do pracy.

Według informacji z 1 kwietnia, Kwarantanna została wprowadzona przez Sanepid na Oddziałach Wewnętrznym II, Chirurgicznym i Kardiologicznym. W kwarantannie na tych oddziałach szpitala znajduje się 31 pracowników i 46 pacjentów. Izolacji jest poddanych łącznie 228 osób, z czego 151 osób znajduje się w kwarantannie domowej.

Tego samego dnia pozytywny wynik na koronawirusa wykryto u jednego z pacjentów na pooddziale udarowym. Sanepid podjął decyzję o kwarantannie, a pacjenci z tego oddziału byli transportowani do placówek w Ostrowie Wielkopolskim i Koninie.

CZYTAJ: Pomagali Marcelkowi, Kasi i Zuzi. Teraz stworzyli zbiórkę dla ostrowskiego szpitala

Z kaliskiej placówki płyną dobre informacje. W sobotę oddziały wróciły do pracy. – Do pracy gotowe są już pracownia hemodynamiki w oddziale kardiologicznym, odcinek C chirurgii, a udary będą leczone na neurologii. I taką gotowość, mimo niełatwej sytuacji organizacyjnej, szpital zgłosił już wojewodzie, NFZ, UMWW, dyspozytorni w Koninie oraz okolicznym szpitalom – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Szpitala w Kaliszu.

Praca oddziałów nie jest jednak pełna. – Na wysokich obrotach, choć na mniejszą skalę, ze względu na kwarantannę naszego personelu w obiekcie szpitala i w domach, oddziały szpitala wracają do pracy – informuje Pełnomocnik Dyrektora-Koordynator ds. Epidemicznych Covid-19 dr n. med. Artur Tarasiewicz.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick