Personalne roszady w ostrowskim magistracie

0
W Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego zmian jest znacznie więcej niż tylko na stanowisku pierwszego zastępcy prezydenta miasta. Dzisiaj na specjalnym briefingu prasowym dowiedzieliśmy się m.in. kto zastąpi dotychczasowego naczelnika wydziału kultury Andrzeja Leraczyka, kiedy zostanie powołany nowy skarbnik oraz kto przejmie stanowisko wydawcy "Informatora Miejskiego".

Sporo roszad w ostrowskim magistracie przyniósł nowy rok. Prezydent Beata Klimek powołała swojego pierwszego zastępcę po kilku miesiącach. Ostatnim „wice” był Jakub Szczurek, który został zwolniony po niedopilnowaniu jednego z ważniejszych projektów na dofinansowanie fotowoltaiki dla mieszkańców. W poniedziałek na to stanowisko powołany został Mikołaj Kostka, który pracę rozpocznie od wtorku.

Przeczytaj: Mikołaj Kostka wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego ogłosiła też kilka innych roszad. Przede wszystkim dziennikarze dopytywali o drugiego wiceprezydenta. – Na tym stanowisku na razie nie ma zmian. Nie otrzymałam informacji od Ewy Mateckiej, jakoby złożyła wniosek z prośbą o przejście na emeryturę. Jeśli taka sytuacja nastąpi, poinformuję – powiedziała. Pewne jest natomiast, że z końcem miesiąca z pewnością poznamy nazwisko nowego skarbnika miasta. W grudniu na emeryturę odeszła Danuta Czajka, etat więc czeka. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to osoba związana dotychczas z finansami Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. – To rada miejska będzie powoływać nowego skarbnika, swoją kandydaturę przedstawię więc na sesji 30 stycznia. Do tej pory nie potwierdzam tych informacji – zaznaczyła prezydent miasta.

Zmiany z końcem miesiąca nastąpią w wydziale zajmującym się kulturą. Na zasłużoną emeryturę odchodzi Andrzej Leraczyk, oficjalnie ze współpracownikami pożegna się 25 stycznia. Jego stanowisko przejmie Ewa Janiszewska, dotychczasowa kierownik Biura Promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, a także autorką wielu publikacji na temat historycznej architektury. Na razie nie wiadomo, czy zostanie wybrany nowy kierownik biura promocji. – Być może zastanowimy się, czy nie połączyć wydziałów promocji i kultury, które i tak na co dzień ściśle ze sobą współpracowały – wyjaśniła Beata Klimek.

Przeczytaj także: „Zawsze byłem człowiekiem działania” – Andrzej Leraczyk odchodzi na emeryturę

Na konferencji dowiedzieliśmy się, że mimo odejścia Mikołaja Kostki z Ostrowskiego Parku Przemysłowego, nadal OPP będzie prowadziło działalność wydawniczą przy tworzeniu „Informatora Miejskiego”. Za redakcję miejskiej gazetki będzie odpowiedzialna Anna Kłopocka, dotychczasowy pracownik spółki. Właścicielem spółki OPP jest Centrum Rozwoju Komunalnego, więc to zarząd CRK będzie musiał oddelegował nową osobę do kierowania spółką. Prawdopodobnie będzie to ktoś kto aktualnie jest pracownikiem CRK. Nazwisko nie jest jeszcze znane.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick