Mikołaj Kostka wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego

8
Mikołaj Kostka został wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. Oficjalnie zaprezentowała jego osobę prezydent Beata Klimek, prezydent miasta. Kostka od 2015 roku był prezesem zarządu spółki Ostrowski Park Przemysłowy. Stanowisko objął po wygraniu konkursu. Z samorządem jest związany od wielu lat. W latach 2012-2015 był zastępcą burmistrza Jarocina.

– Na mojej twarzy widać powagę, bo sprawy, które zostały mi powierzone, są sprawami arcyważnymi. Jednak osobiście jestem bardzo szczęśliwy, że zostało mi powierzone to zadanie – powiedział Mikołaj Kostka dziennikarzom. – Na początku skupię się m.in. na rozliczeniu środków unijnych z poprzedniej kadencji, które wymagają fachowego i rzeczowego rozliczenia. Za chwilę wchodzimy w nową perspektywę Unii Europejskiej i będziemy musieli się odpowiednio do tego przygotować. Duża inwestycja jak hala, przymiarki do aquaparku, ale też nie zapominajmy o bolączkach codziennych, które realizujemy każdego dnia  – dodał.

Beata Klimek przyznała, że nie rozważała innych kandydatur na to stanowisko. – Od kilku lat uważnie przyglądałam się pracy pana Mikołaja Kostki, oceniałam, jak sobie poradził z pracą w OPP. Pozwoliło mi to ocenić wysoko jego kwalifikacje, ale znam też jego osobiste sukcesy w pracy samorządowej i w związku z tym układając sobie plan związany z kadrami, od samego początku brałam go pod uwagę jako kandydata na swojego zastępcę – wyjaśniła.

Mikołaj Kostka oficjalnie obejmie nowe stanowisko we wtorek 15 stycznia.

Fragment biogramu odczytanego na konferencji przez prezydent Beatę Klimek (całość w materiale wideo poniżej)

Mikołaj Kostka ma 37 lat, jest Absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku komunikacja społeczna i samorządność ze specjalizacją samorząd lokalny. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie administracji europejskiej o specjalności zarządzanie projektem Unii Europejskiej, a także zarządzania zasobami środowiska naturalnego na Wydziale Rachunkowości i Finansów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Od 2015 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Ostrowski Park Przemysłowy w Ostrowie Wielkopolskim. W latach 2012-2015 był zastępcą burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego. W tej gminie odpowiadał m.in. za sektor komunalny, zamówienia publiczne, inwestycje, nieruchomości, ochronę środowiska naturalnego oraz pełnienie nadzoru właścicielskiego nad spółkami miejskimi.

Był też członkiem zespołu projektowego, który pozyskał 85 mln zł bezzwrotnej dotacji z funduszy europejskich na projekt związany z rozbudową Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Witaszyczkach.

Karierę samorządową rozpoczął w 2006 roku, kiedy został wybrany na radnego Rady Miejskiej w Jarocinie. W latach 2010-2012 był radnym powiatu jarocińskiego.

Po rozstaniu się z jarocińskim samorządem wystartował w konkursie na stanowisko prezesa Ostrowskiego Parku Przemysłowego. Wygrał go. W zakresie jego obowiązków znalazło się m.in. nadzorowanie rozliczenia wartego blisko 12 mln zł projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także pozyskanie funduszy zewnętrznych o wartości 5,5 mln zł. To właśnie m.in. dzięki tym pieniądzom niemal 70 mieszkańców Ostrowa mogło skorzystać z dotacji na założenie działalności gospodarczej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. 12
    8

    pani prezydent sobie jaja robi mówi że polityka nie jest ważna a gdzie startował i z jakich list do Sejmiku w ostatnich wyborach samorządowych pan Kostka? odpowiedź SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej jakby pani Klimek nie wiedziała.

  2. 7
    1

    Że też w rodzinnym Jarocinie jakoś go nie chcieli? A czy to prawda, ze pan Kostka był szefem kampanii pani Klimek? Wtedy decyzja zrozumiała, pani wynagradza pomocnych ludzi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick