DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Personalne roszady w odolanowskich instytucjach

Zmiany personalne w Odolanowie. Choć konkursy na zwalniane stanowiska dopiero przed nami, pojawiły się osoby pełniące kierownicze funkcje. I tak nowym dyrektorem Centrum Pomocy „Wiara Nadzieja, Miłość” został wieloletni pracownik organizacji Maciej Żuraw. Z kolei kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w zastępstwie Pawła Małuszka została Agnieszka Wypyszyńska.

Zmiany, zmiany, zmiany… W Odolanowie główną nowością jest objęcie stanowiska burmistrza przez Marcina Szorskiego, który w ostatnich wyborach samorządowych wygrał w drugiej turze z Janem Prokopem, a na fotelu włodarza zastąpił Mariana Janickiego. Ale na tym nie koniec rewolucji. Kolejną jest odejście na emeryturę wieloletniego dyrektor Gminno-Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara-Nadzieja-Miłość” Wojciech Słodkiewicza. Na miejsce Wojciecha Słodkiewicza powołano osobę pełniącą funkcję dyrektora tego odolanowskiego centrum pomocy. Został nim Michał Żuraw. Jak mówi, nie przewiduje większych zmian. – Zapewniam, że nic się nie zmieni. Poprzedni dyrektor, mój serdeczny kolega Wojciech Słodkiewicz prowadził tą placówkę bardzo dobrze, wszystko dobrze funkcjonowało, także ja będę kontynuował te działania, aby wszystko szło w dobrym kierunku – mówi Maciej Żuraw, p.o. dyrektora Gminno-Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara-Nadzieja-Miłość”.

Zmiany na ternie Odolanowa dotyczą tez Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dotychczasowy kierownik Paweł Małuszek został powołany przez nowego wójta gminy Ostrów Dariusza Pryczaka na stanowisko jego zastępcy. – Z panem wójtem Dariuszem Pryczakiem współpracujemy już wiele lat. Od 9 lat conajmniej realizujemy różne projekty, programy… Też mieliśmy okazję współpracować, kiedy byłem sołtysem i ostatnią kadencję w radzie gminy. taka propozycja od pana wójta się pojawiła i zdecydowałem się ją przyjąć (…) – wyjaśnia Paweł Małuszek, nowy zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski.

Świat nie znosi próżni, dlatego w odolanowskim Miejsko-Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej pojawiła się osoba pełniąca funkcję kierownika, w zastępstwie Pawła Małuszak. Ten wakat został uzupełniony przez Agnieszkę Wypyszyńską. – Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, kierownikiem ośrodka pomocy społecznej może być osoba, która posiada trzyletnie doświadczenie w pracy oraz ma skończoną organizację pomocy społecznej – tłumaczy Agnieszka Wypyszyńska.

Okazuje się, że rewolucji w odolanowskich placówkach pomocowych raczej nie będzie. Na oba pozostawione stanowiska zapewne rozpisane zostaną konkursy. Czy obecni zastępcy wezmą w nich udział i pozostaną na objętych tymczasowo stanowiskach? Tego dowiemy się za kilka tygodni.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Odolanowianin

  niedziela, 26 maja, 2024

  Szanowna pani Katarzyno! W Odolanowie jest burmistrz a nie wójt. Proszę go nie degradować.

  Odpowiedz
  • AK
   Agnieszka Kurzawa

   niedziela, 26 maja, 2024

   Oczywiście! Poprawione…

   Odpowiedz
 • O
  Odolanowianin

  środa, 29 maja, 2024

  Bez jaj z tym Żurawiem, jako radny słabo i jako Dyrektor jeszcze słabiej. Czy może być gorszy dyrektor niż Słodki, jednak może…. 🙁

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz