Pędzili w terenie zabudowanym. Stracili już prawo jazdy

2
Dwóch kierowców z powiatu kępińskiego już pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące. W terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100km/h. Z kolei mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego o mało co dokumentu nie stracił. Nałożono na niego mandat, ale to i tak - jego zdaniem - było za dużo. Odmówił przyjęcia kary, a sprawa trafi do sądu.

Jednego z piratów drogowych zatrzymano w miejscowości Jankowy w powiecie kępińskim. 28-letni mieszkaniec Kępna w terenie zabudowanym pędził z prędkością 107km/h. Został zatrzymany przez policjantów, a efekt kontroli mógł być tylko jeden. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ten sam los spotkał 43-latka ze Słupi pod Kępnem. Kierując fiatem jechał z prędkością 116km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Wszyscy wymienieni kierujący zgodnie z obowiązującymi przepisami zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi wraz z systemem punktowym. Zostały zatrzymane im uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i stosowanie się do ograniczeń prędkości – mówi sierż. Rafał Stramowski z kępińskiej komendy policji.

O krok od zabrania prawa jazdy był 74-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, który został zatrzymany na terenie powiatu ostrzeszowskiego. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 96 km/h. – W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne, jednak mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy jego przyjęcia – informuje asp. Magdalena Hańdziuk.

Wniosek trafił do sądu i będzie on rozpatrywany. Sędzia orzeknie, czy mężczyzna powinien zostać ukarany.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick