Pedofil spod Ostrzeszowa aresztowany. Molestował 4-latkę

0
Przez kilka miesięcy miał molestować 4-letnią dziewczynkę mieszkającą w jego sąsiedztwie. 65-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego został zatrzymany i aresztowany pod zarzutem pedofilii. Sprawę bada prokuratura. Grozi mu do 12 lat za kratkami.

O tymczasowym aresztowaniu 65-latka zdecydował Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie i postawił mężczyźnie zarzuty. Czynów pedofilskich oskarżony miał dopuszczać się w lipcu i sierpniu 2016 roku oraz w lipcu 2017 roku wobec 4-letniej dziewczynki. Dziecko mieszka w sąsiedztwie oskarżonego, w gminie Doruchów, nie jest z nim spokrewnione.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna przyznał się przed Prokuratorem do  zarzucanych mu czynów. W toku posiedzenia w przedmiocie tymczasowego aresztowania wycofał się z powyższego oświadczając, że nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z ramienia prokuratury do sądu trafił jednak wniosek o aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Oskarżony spędzi w areszcie 3 miesiące. W tym czasie prokuratura zgromadzi materiał dowodowy. Mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick