Paweł Rajski ponownie starostą. „To wielka radość, ale i ciężar”

27
Paweł Rajski po raz trzeci został wybrany starostą ostrowskim. Zagłosowało na niego 24 radnych. Trzy głosy były nieważne. - Łańcuch na moich barkach to wielka radość, ale i ciężar, który się czuje - powiedział nowy-stary starosta Powiatu Ostrowskiego.

Paweł Rajski został starostą Powiatu Ostrowskiego VI kadencji. Otrzymał 24 głosy, a trzy kolejne były nieważne. To dało wymaganą większość potrzebną do tego, by dotychczasowy starosta dwóch ostatnich kadencji ponownie mógł objąć ten urząd.

– Odkąd jestem samorządowcem od 29 lat związanym z powiatem ostrowskim, zawsze zgoda była dla mnie najważniejsza i dobro mieszkańców. Żeby mówić o VI kadencji, trzeba na chwilę cofnąć się i wspomnieć to, co już udało się zrobić. To, co zapamiętałem z poprzedniej kadencji to to, że często przed obiektami stawialiśmy razem i zrobiliśmy to wspólnie, bo przecież zgoda buduje. Te słowa były myślą przewodnią do podejmowania trudnych decyzji. Ten łańcuch, który mam na ramionach ma wymiar szczególny. To wielka radość, ale i ciężar. To się czuje – powiedział Paweł Rajski tuż po zaprzysiężeniu.

Nowemu staroście życzenia złożyła m.in. prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która zaznaczyła, że wyjątkowo zgodnie oboje zaczynają nową kadencję. – Miasto Ostrów Wielkopolski ogromnie cieszy się ze wszystkich sukcesów powiatu ostrowskiego. Ponieważ wszystkie te sukcesy dedykowane są mieszkańcom naszego powiatu i miasta, czynione z myślą o nich i przyszłych pokoleniach – podkreśliła, dodając: – Paweł, zaczynamy razem kolejne pięć lat. Wszystkiego dobrego.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Lisiecki nowym przewodniczącym Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. „Rada intelektualnie jest bardzo mocna”

Głosowanie na wicestarostę

Radni powiatowi VI kadencji wybrali też wicestarostę. Został nim – tutaj również bez zmian – Roman Pacholczyk, który pełnił tę funkcję w minionej kadencji. – To wielki komfort, kiedy na swojego zastępcę można zgłosić człowieka, z którym przepracowało się w samorządzie wiele lat. Roman Pacholczyk to człowiek, który od zawsze jest związany z samorządem. Od kilku lat jest moim zastępcą i to, co cenię, lojalnym zastępcą. Lojalność i zgoda w działaniu to wartość, którą w przypadku Romana Pacholczyka rekomenduję – powiedział Paweł Rajski.

W głosowaniu wzięło udział 27 radnych. Oddano pięć nieważnych głosów. Roman Pacholczyk otrzymał 22 głosy. – Szanowni państwo, na pewno ja i osoby, które będą ze mną współpracowały, będą dbały o zrównoważony rozwój powiatu. To jest temat ważny nie tylko dla mnie, ale także dla miasta i całego powiatu – wyjaśnił wicestarosta ostrowski.

Członkowie zarządu powiatu powołani

Paweł Rajski zgłosił również trzy kandydatury na członków zarządu powiatu. Zdecydował się zarekomendować radnym: Marię Tomaszewską, Dorotę Hurną, oraz Arkadiusza Wojtczaka. Wszyscy troje zostali członkami zarządu ostrowskiego. Dorota Hurna otrzymała 20 głosów, Maria Tomaszewska – 23, a Arkadiusz Wojtczak – 24 głosy.

To całkowita zmiana w porównaniu z poprzednią kadencją, w której członkami zarządu powiatu tworzyli: Marek Ewiak, Aleksandra Kierstein oraz Jerzy Łukasz Walczak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

  • I dobrze że się dogadali.Samorządom nie potrzeba swarów politycznych .Najważniejszy jest powiat i jego dobro.

  • Klimkowa gratulowała , a na Jej polecenie radni z Jej komitetu oddali nieważne głosy. Dla mnie to jest trudne do ogarnięcia. Za głupi jestem żeby to zrozumieć.

 1. Panie złotousty starostko Rajski, zapomniał pan dodać, że sprzedał się pan, tworząc koalicję PiSem i ucieka Pan od Koalicji Obywatelskiej, z której został Pan wybrany do Rady Powiatu. Układy z PiSem w tej kadencji zostaną Panu zapamietane do następnych wyborów. Wtedy rozliczymy Pana z tej niegodziwego lawiranctwa.

 2. Żadna partia nie uniknie zdrajców. No i właśnie teraz czas na ruch władz PO. Wywalić ich. Czym sie różni Rajski od Lisieckiego, Leraczyk od Śliwińskiego, Ewiak od Malika czy Tomaszewska od Szmaja?? Niczym. Nie zasłaniajcie sie dobrem powiatu. PO + PSL dawało większość i można było rządzić. No i na koniec Beata padająca w objęcia Rajskiego „Pawle zaczynamy razem” tragedia. I nie pieprzcie mi tu o wielkiej polityce bo bez niej to Rajski guzik by zrobił miał swojego Marszałka i załatwiał co chciał to mu było mało. Układy układziki najpierw Klimkowa a teraz ci na których głosowaliśmy , na koalicje zdradzili nas. Nie zagłosuję juz na tych ludzi nigdy a na KOALICJE i owszem ale bez was!

 3. No i po co teraz całe Przygodzice wyprzeda… Żal patrzeć na to co się dzieje on nie jest odpowiedni na to stanowisko wyprzedaje okoliczne szkoły żeby Ostrów wyremontować (szkoły) żałosne szkoła która jest jedną ze szkół w okolicy z tradycjami rolniczymi sprzedaje dlaczego nikt się tym nie zainteresuje i wielka szkoda że Przygodzice póki mogły nie uciekły pod ministerstwo rolnictwa

  • A ty skończyłeś jakąś szkołę? Bo bredzisz jak potłuczony, no i nie do końca po polsku.

 4. Tą zdradę zapamięta ostrów na pokolenia.Ich dzieci i wnuki będą ich przeklinać. Teraz gdy ważna jest jedność
  Ostrowskie PO w ich osobach się zhańbiło /mogli rządzić bez nich/ Polska jest jedna.O nią walczyli powstańcy wielkopolscy. nie były ważne interesy jednostek.Wymazać te osoby z historii Ostrowa bo władza przeminie a sumienie pozostanie.Przeminą trudne
  czasy dla Polski,przyjdą leprze oby nie przez krew wylaną.

 5. Poznaje te róże, które Pani Klimek daje Staroście Rajskiemu. Kilka godzin wcześniej dokładnie te same wręczałam Pani prezydent na sesji Rady Miejskiej.

 6. Od dnia 19.11.2018 mamy nową Radę Powiatu Ostrowskiego składającą się z zasiedziałych radnych. A Pan starosta który ma korzenie nauczycielskie porzucił legitymację PO w dniu 15.11.2018 aby nadal zostać starostą powiatu ostrowskiego. Tylko po to aby przetrwać 5 lat i iść na emeryturę.

 7. Pawełek przed wyborami chodził ze synami i namawiał aby na niego głosowali. A teraz pokazał chamstwo, pokazał gdzie ma swoich wyborców którzy głosowali na niego. Ale co można się spodziewać po nauczycielu który dochodzi do władzy…

 8. Dla dobra miasta i powiatu to dobra decyzja. Przecież tak samo było w poprzedniej kadencji. Wszyscy liczący się radni wyszli z PO. COŚ JEST NIE TAK W OSTROWSKIEJ PO. Może jej przewodniczący wyjaśnio co tu chodzi.

 9. Prawdopodobnie nowi radni mówią że droga kościelna wieś – Górzno nie jest w ogóle ujęta w budżecie 2019 roku. To pytam się kiedy będzie ujęta bo w 2019 wybory, to telewizja i kandydaci do wyborów zdążą jeszcze sprawdzić drogę. Co się dzieje w tym powiecie ostrowskim że ucieka się z partii. Nic się nie planuje dla nas wyborców/mieszkańców aby żyło się lepiej i każdy miał godziwy dojazd i aby w spokoju dojechać na wybory 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick