Jarosław Lisiecki nowym przewodniczącym Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. „Rada intelektualnie jest bardzo mocna”

0
Podczas pierwszej Sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego VIII kadencji wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta. Głosowanie było tajne, a zdecydowaną większością głosów, nowym przewodniczącym został Jarosław Lisiecki.

Na funkcję przewodniczącego rady miejskiej, zgłoszona została kandydatura dwóch radnych: Jarosława Lisieckiego z Komitetu Przyjazne Miasto i Powiat oraz Mariana Herwicha z klubu Koalicji Obywatelskiej. – Jarosław Lisiecki to człowiek dążący do współpracy, zgody i kompromisu. To jego szósta kadencja jako radnego. To były wiceprzewodniczący zarówno rady powiatu, jak i rady miejskiej. W tej drugiej pełnił także funkcję przewodniczącego – mówił radny Marek Śliwiński, zgłaszając kandydaturę Lisieckiego. – Proszę Państwa, zgłaszam kandydaturę Pana Mariana Herwicha. To jego czwarta kadencja. Jest dobrym organizatorem. Nie trzeba zbyt dużo mówić – ogłosił Andrzej Kornaszewski.

Głosowanie było tajne. Za kandydaturą Jarosława Lisieckiego głosowało 15 radnych, nikt nie był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu. Za kandydaturą Mariana Herwicha było siedmiu radnych, nikt nie był przeciwny i nikt też nie wstrzymał się od głosu.

ZOBACZ TEŻ: Elżbieta Grochowska i Zygmunt Banasiak wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Głosowało 23 radnych. Jeden z głosów był nieważny.

Jak zaznaczył nowy przewodniczący, przyjmuje insygnia i ślubuje nosić je „z godnością i szacunkiem dla dobra miasta i mieszkańców”. – W 1994 roku pierwszy raz składałem ślubowanie jako radny. Jest to moja szósta kadencja i jestem tak samo wzruszony, jak wtedy. Rozpoczynamy kadencję w szczególnym czasie dla naszego kraju, bo w 100-leciu odzyskania niepodległości i w szczególnym momencie trudności, przed, jakimi stoi Europa – powiedział Jarosław Lisiecki po wybraniu na najważniejszą funkcję w radzie. – Nasi mieszkańcy wielkim zaufaniem obdarzyli prezydent Beatę Klimek i wybrali radę miejską, która – w moim przekonaniu – jest intelektualnie bardzo mocna. Jest połączeniem doświadczenia i młodości. Jestem pewien, że przy godnym działaniu nie zmarnujemy tych pięciu lat. Przy zgodnym działaniu jesteśmy w stanie nasze piękne miasto stworzyć jeszcze piękniejszym. Tak, żeby było wyróżniającym się miastem w Polsce i wspólnocie europejskiej, czego nam wszystkim życzę – dodał.

Zobacz relację z sesji

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick