Patryk Jarczak wraca do Polski! Co dalej?

11
Fot. siepomaga.pl
Patryk Jarczak z Przygodzic w powiecie ostrowskim ostatnie tygodnie spędził na walce o życie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie podczas wakacji zachorował na sepsę meningokokową. Dziś rodzice Patryka poinformowali przyjaciela rodziny, że ich syn wraca do Polski w stabilnym stanie. Rodzina dziękuje wszystkim, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy na leczenie 18-latka.

Dobre wieści właśnie dotarły do nas ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Patryk Jarczak za kilka dni powinien być w Polsce. Ubezpieczalnia nie pokryła kosztów leczenia, na które zbierano pieniądze poprzez fundację Siepomaga, ale powrót chłopaka do domu ubezpieczyciel opłaci. – W Polsce będzie czekała Patryka jeszcze długa rehabilitacja i dalsze leczenie. Jego stan jest jednak stabilny – informuje osoba, która jest w kontacie z rodzicami chłopaka. Dodaje, że Patrykowi nie grozi już amputacja kończyn, martwica została opanowana. Nie wiadomo jeszcze w jakim szpitalu kolejne tygodnie spędzi chłopak. – Być może uda się, aby był to szpital w Ostrowie – dodaje przyjaciel rodziny.

Na koncie Patryka w fundacji Siepomaga zebrano prawie 250 tysięcy na leczenie chłopaka. Po wystawieniu rachunku przez szpital w Emiratach okaże się jakie koszty będzie musiała pokryć rodzina za pobyt Patryka w placówce medycznej. Pewne jest jedno – każda cena warta jest tego, że udało się uratować życie chłopaka. – Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli do zbiórki chociaż grosz – przekazuje podziękowania w imieniu rodziców nasz rozmówca. Jeśli cała zebrana kwota nie zostanie rozdysponowana na leczenie osiemnastolatka, fundacja przekaże je dla innej potrzebującej osoby. Choć koszty rehabilitacji Patryka prawdopodobnie w Polsce także będzie trzeba pokryć.

O stanie zdrowia Patryka Jarczaka z pewnością będziemy informować na naszym portalu. Mamy nadzieję, że będą to tylko i wyłącznie dobre wieści.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. Zmiana słowa z „Na koncie Patryka w fundacji Siepomaga zebrano prawie 250 tysięcy” na „Na koniec Patryka w fundacji Siepomaga zebrano prawie 250 tysięcy” brzmi fatalnie w kontekscie sprawy ktora opisuje . Niech p. redaktor (swoja drogą kolezanka ze szkoły ) bedzie bardziej skrupulatna . Pozdrawiam

 2. Bardzo trzymałam kciuki.
  Wracaj do pełnego zdrowia.
  Teraz już będzie tylko lepiej.
  Bardzo mnie ta informacja ucieszyła.
  Pozdrawiam

 3. Droga Pani Redaktor nie wiem skąd u Pani taki brak rzetelności dziennikarskiej ale informacje zawarte w tekście mijają sie z prawda a rodzina nigdy nie autoryzowała tego artykułu!!!prosze nie wypisywać bzdur!!!!

 4. Dziecięcy szpital chorób zakaźnych we Wrocławiu, ul. Tytusa Chałubińskiego- wspaniali lekarze. Szpital uniwersytecki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick